خبرنگاران دورهمی خانوادگی مهمترین عامل انتشار کرونا در شهرستان کارون است

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، اهواز - خبرنگاران - فرماندار شهرستان کارون گفت: بیشترین درصد موارد ابتلا به بیماری در این شهرستان ناشی از دورهمی های خانوادگی است لذا انتظار داریم مردم این موضوع را جدی بگیرند.

خبرنگاران دورهمی خانوادگی مهمترین عامل انتشار کرونا در شهرستان کارون است

معصومه خنفری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: فرایند بیماری در شهرستان کارون نسبت به روزهای قبل کندتر شده ولی به این معنی نیست که مردم عادی انگاری نمایند.

وی با اشاره به اینکه پروتکل های بهداشتی باید همچنان با دقت رعایت شوند اضافه کرد: ما چون مجاور اهواز هستیم و این شهرستان در شرایط قرمز واقع شده است باید بیشتر مراقبت کنیم و کنترل ها را به صورت جدی انجام دهیم.

فرماندار کارون با بیان اینکه از هرگونه برگزاری مراسم تشییع در شهرستان جلوگیری می گردد گفت: طبق مصوبه ستاد کرونا اگر متوفی دارای عقبه اجتماعی باشد و احتمال برگزاری مراسم عظیم توسط بازماندگان آن وجود داشته باشد، جنازه را در صورت دریافت تعهد از بازماندگان و با نظارت ویژه تحویل می دهیم.

وی در مورد بازار پرنده فروشان گفت: این بازار در حوزه انتظامی شهرستان کارون و حوزه شهرداری اهواز است. طبق وظایفی که برعهده داریم با این افراد برخورد کردیم و مانع از برپایی این بازار در شهرستان شده ایم.

خنفری همراهی مردم را در مهار بیماری بسیار مهم دانست و گفت: خوشبختانه تا به امروز مردم به خوبی با ما همکاری کردند و امیدواریم همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در شرایط قرمز و 15 شهرستان از جمله کارون در شرایط نارنجی قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 300

به "خبرنگاران دورهمی خانوادگی مهمترین عامل انتشار کرونا در شهرستان کارون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دورهمی خانوادگی مهمترین عامل انتشار کرونا در شهرستان کارون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید