خبرنگاران 1800 خانوار عشایری استان سمنان کارت شناسایی و تردد گرفتند

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، سمنان- خبرنگاران- مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: یکهزار و 800 خانوار عشایر در استان کارت شناسایی و تردد، به منظور سهولت در دریافت خدمات رفاهی، دریافت کردند.

خبرنگاران 1800 خانوار عشایری استان سمنان کارت شناسایی و تردد گرفتند

مراد خادم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، ابراز داشت: تعهد استان سمنان صدور یکهزار و 404 کارت شناسایی و تردد عشایر بود که با توجه به اطلاع رسانی های انجام شده بیش از هدفگذاری کارت صادر شد.

وی بیان نمود:تمام عشایر استان سمنان که دفترچه عشایری دارند باید برای دریافت کارت شناسایی و تردد حداکثر تا فرورین سال آینده اقدام کنند، چرا که ارائه خدمات به عشایر با ارایه کارت شناسایی انجام می شود و دفترچه عشایری فاقد اعتبار می شود.

وی با بیان این که براساس تصمیم گیری از این پس توزیع اقلام و سهمیه عشایر بر اساس کارت هوشمند است، ادامه داد: تا به امروز توزیع اقلام مختلف مانند آرد، نهاده های دامی، نفت و سیلندر گاز برای عشایر بر اساس دفترچه عشایری انجام می شد و از این پس کارت هوشمند جایگزین دفترچه عشایری می شود.

خادم شرح داد: سه هزار و 181 خانوار عشایر استان سمنان را تشکیل می دهند و ضرورت دارد عشایر برای بهره مندی از خدمات هر چه سریع تر نسبت به دریافت کارت هوشمند عشایری اقدام کنند.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: عشایر می توانند با مراجعه به شرکت های تعاونی عشایری نسبت به دریافت کارت شناسایی و تردد اقدام کنند.

عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و 181 خانوار و بیش از 14 هزار و 400 نفر جمعیت، شامل 74 طایفه، 1.07 درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می شوند، این عشایر که هشت و 2 دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می دهند، بیش از یک میلیون و 74 هزار رأس دام سبک و چهار هزار و 700 رأس دام سنگین دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 212

به "خبرنگاران 1800 خانوار عشایری استان سمنان کارت شناسایی و تردد گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 1800 خانوار عشایری استان سمنان کارت شناسایی و تردد گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید