31 سفر مجذوب کننده که پیش از مرگ باید تجربه کنید (قسمت اول)

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، سفر، دریچه ای به جهانی پر از شگفتی و هیجان است. با خبرنگاران همراه باشید تا با 31 مقصد گردشگری مجذوب کننده از سراسر جهان آشنا شویم.

31 سفر مجذوب کننده که پیش از مرگ باید تجربه کنید (قسمت اول)

سفر، روشی هیجان انگیز و مجذوب نماینده برای تجربه دنیای پیرامون است. اگر از سفرهای عادی خسته شده اید و دنبال یک مقصد گردشگری منحصربه فرد می گشت، این لیست را دنبال کنید. این لیست به وسیله کارشناسان سایت تلگراف انتخاب شده است.

تماشای شفق قطبی

شفق قطبی یکی از شگفت انگیزترین و تماشای ترین پدیده های طبیعی دنیا است. نمایش رنگارنگ نور بر پهنه وسیع آسمان شب و تابش خیره نماینده شفق قطبی، پدیده ای است که کمتر کسی در طول زندگی پیروز به مشاهده آن می شود. این پدیده بیشتر در منطقه ها قطبی روی می دهد. در سال های اخیر، اشتیاق گردشگران برای لذت بردن از این پدیده شگفت انگیز باعث شده که بسیاری از فراد فصل زمستان را برای سفر به نواحی شمالی انتخاب نمایند. گرچه این سفر بسیار پرهزینه است و باید سرمای زمستان را تحمل کنید اما در سال های اخیر تورهای فراوانی برای آن برگزار می شود و راحت تر از گذشته است.

  • شفق قطبی؛ عجایب هفتگانه طبیعی دنیا

سفر به جزایر گالاپاگوس

گالاپاگوس یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری حیات وحش در دنیا است؛ تنوع گونه های جانوری و گیاهی این منطقه همیشه مورد توجه دانشمندان و علاقه مندان به حیات وحش و طبیعت بوده است. این جزیره دورافتاده، مجموعه ای از زمین های تشکیل شده از گدازه، جنگل های کاکتوس، ارتفاعات سرسبز و انبوه، خلیج های لاجوردی و سواحل گرمسیری است. اما مجذوب نماینده ترین بخش سفر به گالاپاگوس، حیات وحش متفاوت و تماشای آن است. در این نقطه از اقیانوس آرام، هر گوشه که نگاه کنید، یکی از گونه های عجیب و جالب حیات وحش را خواهید دید.

  • جزایر گالاپاگوس، شگفت انگیزترین مجمع الجزایر دنیا

سفر به ماچو پیچو

همه ما نام ماچو پیچو را شنیده ایم و تصاویر حیرت انگیز آن را مشاهده کردیم. بقایای باستانی یک شهر گمشده، مزارع پلکانی برنج و ارتفاعات سرسبز اولین چیزهایی است که با شنیدن نام ماچو پیچو تصور می کنیم. هیچ مجموعه باستانی دیگری در آمریکای جنوبی، به میزان ماچو پیچو مورد توجه گردشگران قرار ندارد. کوله گردان و کوهنوردان و کسانی که به گردش در طبیعت علاقه مند هستند، علاوه بر تماشای آثار باقیمانده از تمدن های پیشین، از صعود به ارتفاعات و تماشای چشم میزانای ماچو پیچو لذت می برند.

  • عجایب هفتگانه تازه دنیا؛ ماچو پیچو (Machu Picchu)

سفر به نیو انگلند (New England) در فصل پاییز

نیو انگلند یکی از برترین مقاصد گردشگری دنیا در فصل پاییز است. در هیچ کجای دیگر دنیا نمی توانید در فصل پاییز، منظره های به زیبایی پاییز نیو انگلند ببینید. البته پاییز همه جای دنیا زیبا است اما در بعضی از منطقه ها دنیا، تعداد رنگ های پاییزی برگ های درختان محدود است اما در نیوانگلند، برگ ها با هزاران رنگ زیبای پاییزی مزین می شوند؛ از زرد و نارنجی و قرمز گرفته تا بنفش و قهوه ای و طلایی. دره ها و دامنه های سرسبز این منطقه، در فصل پاییز چون جواهری هزار رنگ، می درخشد. عکاسان و گردشگران، به سختی از این منظره ها زیبا دل می نمایند. خبر خوب اینکه قدم زدن در این طبیعت خیره نماینده کاملا رایگان است.

  • 10 مکان تماشای در فصل پاییز که باید ببینید

سفری به گوشه و کنار پاتاگونیا

پاتاگونیا نام بخش بزرگی از آمریکای جنوبی است که در برگیرنده بخش های جنوبی آرژانتین و شیلی است. پاتاگونیا از غرب و جنوب به رشته کوه آند و از شرق به دشت های پست محدود می شود. در شمال آن هم رودخانه های نئوکوئن و کلرادو قرار دارند. این وسعت و تنوع اقلیم، باعث شده که در این منطقه بتوانید زیباترین و نفس گیرترین منظره ها طبیعی را نظاره کنید. هر گوشه از این منطقه زیبایی خاصی دارد که با نواحی مجاور خود فرق دارد. رشته کوه، مراتع و علفزارها، سواحل اقیانوس اطلس و آرام و حیات وحش منحصربه فرد از ویژگی های مجذوب نماینده این منطقه برای گردشگران است.

  • راهنمای سفر به آرژانتین

بازدید از آمازون

رود آمازون یک رود 6400 کیلومتری است که انشعابات فراوانی دارد. جریان ها، انشعابات و حوضه آبریز 2 میلیون و 600 هزار مایل مربعی این رود، 8 کشور دنیا را در بر می گیرد. جنگل آمازون، بزرگ ترین جنگل بارانی دنیا است. بیش از 30 هزار گونه گیاهی، 1800 نوع ماهی، 1300 نوع پرنده، 311 پستاندار و 165 نوع دو زیست در جنگل و رود آمازون زندگی می نمایند.

این منطقه جنگلی که تماما از درختان پهن برگ تشکیل شده و رودخانه آمازون هم از میان آن می گذرد بخش هایی از کشورهای برزیل (60 درصد)، پرو (13٪)، کلمبیا (9٪)، ونزوئلا (5٪)، بولیوی (5٪)، گویان (3٪)، سورینام (2٪)، اکوادور (1.5٪) و گویان فرانسه (1.5٪) را در برمی گیرد.

  • حقایق جالب در خصوص جنگل های آمازون

گشتی در معبد آنگکور

آنگکور وات، شاهکاری در کامبوج و یکی از محبوب ترین معابد این کشور است که به خوبی حفظ و نگهداری شده است. این مجموعه 202 هکتاری، بزرگ ترین بنای مذهبی دنیا است و اوج و پیشرفت معماری در دوران امپراتوری خمر (Khmer) را به دنیا نشان می دهد. این بنا که در ابتدا به ویشنو خدای هندو تقدیم شده است، بعد از پایه گذاری اش در قرن دوازدهم، همیشه به عنوان پرستشگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

دیوارها، خندق ها و برج های این مجموعه، نشانی از کمال معماری در دوران ساخت این بنا است. نقش برجسته های این بنا که تصاویری از نبردهای آن دوران را نشان می دهد، گویای این مطلب است که این بنا در دوران اوج قدرت و ثروت یک امپراتوری ساخته شده است.

این بنای باشکوه در مرکز پارک باستان شناسی آنگکور قرار گرفته است که این پارک مساحتی در حدود 4 هزار هکتار را در بر می گیرد. معابد دیگری هم از دوران امپراتوری خمر در این مجموعه وجود دارد که قدمت آنها به قرن نهم تا پانزدهم برمی شود. هر کدام از این معابد، مجذوب نمایندهیت خاص خود را دارند.

  • راهنمای سفر به آنگکور وات؛ کامبوج

تماشای مهاجرت بزرگ دشت سرنگتی (Serengeti)

سرنگتی دشتی پهناور در شرق آفریقا و دارای وسعت حدود 30,000 کیلومتر مربع است. فرقی نمی نماید که چند بار به این منطقه سفر کنید، هر بار از تماشا شگفتی ها و زیبایی های آن لذت می برید. هر جایی که چشم بیندازید، یکی از گونه های حیات وحش را خواهید دید. امروزه این منطقه یکی از مشهورترین پارک های ملی دنیا است که به خاطر مهاجرت بزرگ حیوانات معروفیت دارد.

تماشای نهنگ ها

یکی از هیجان انگیزترین سفرها برای علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش، سفر برای تماشای نهنگ ها است. امروزه سفر برای تماشای نهنگ ها بسیار محبوب و رایج شده است و بیش از 13 میلیون نفر در دنیا هر سال در سفرهای برنامه ریزی شده برای تماشای نهنگ ها شرکت می نمایند.

تماشای تاج محل، زیباترین یادگار عشق

همه ما آوازه تاج محل را شنیده ایم؛ مشهورترین بنای تاریخی دنیا که زیبایی و شکوه خیره نماینده اش، توجه هر گردشگری را به خود جلب می نماید.

  • عجایب هفتگانه تازه دنیا؛ تاج محل
منبع: کجارو / The Daily Telegraph
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 670

به "31 سفر مجذوب کننده که پیش از مرگ باید تجربه کنید (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "31 سفر مجذوب کننده که پیش از مرگ باید تجربه کنید (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید