7 علامت تازه در جهش های جدید کروناویروس و چگونگی پاسخ به آن ها

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، در مطالعات اخیر روی گونه های جهش یافته ویروس کرونا، محققان 7 علامت جدید یافتند که می تواند نشانه بیماری کرونا باشد.

7 علامت تازه در جهش های جدید کروناویروس و چگونگی پاسخ به آن ها

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، جهش های جدید ویروس کرونا در کشور های دنیا به ویژه در انگلیس و آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است تا اندازه ای که مقامات بهداشتی در سراسر از شهروندان خود می خواهند که طیف وسیعی از علائم ممکن را در کنار علائم رایج مدنظر قرار دهند.

این جهش ها فشار زیادی را بر سیستم بهداشتی و مالی کشور ها وارد می نمایند، زیرا بیمارستان ها با کمبود تخت روبه رو می شوند و تا زمانی که دانشمندان مطمئن نباشند جهش ها کنترل شده اند، نمی توان محدودیت های کرونایی را کاهش داد چرا که انتقال سریع انواع جهش یافته می تواند سبب افزایش نسبت موارد علامت دار گردد.

در شیوع علائم، درک عموم مردم از دامنه کامل اثرات احتمالی مرتبط با بیماری کووید 19 بسیار حیاتی است. نگرانی های فزاینده ای وجود دارد در این مورد که مردم فقط سه علامت برجسته را که شامل تب، سرفه مداوم و از دست دادن حس چشایی و بویایی می گردد؛ می شناسند. این یک خطای جدی است، زیرا ممکن است افراد بدون اطلاع، ناقل ویروس باشند و ناخواسته به جای قرنطینه، به گسترش آن در جامعه یاری نمایند.

در همین رابطه و برای آگاهی بخشی بیشتر، محققان در مطالعاتی که داشتند، 7 علامت جدید را در نتیجه جهش های ویروس کرونا معرفی کردند.

همانطور که اشاره شد، ویروس کرونا علاوه بر علائم رایج، می تواند باعث درد بدن، درد گلو، اسهال، ورم ملتحمه، سردرد، بثورات روی پوست یا تغییر رنگ انگشتان دست و پا گردد.

یکی از متخصصان انگلیسی به نام تارا راج، از مواردی اطلاع داد که هیچ علامتی نداشتند، اما مبتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا بودند؛ بنابراین اگر افراد از داشتن علائم کروناویروس شک دارند، بلافاصله آزمایش کرونا را انجام دهند.

چگونه می توان به علائم پاسخ داد؟

اگر علائم اصلی ویروس کرونا را دارید، یک آزمایش انجام دهید تا در اسرع وقت بیماری را آنالیز کنید. شما و هرکسی که با او زندگی می کنید باید در خانه بمانید و تا زمانی که نتیجه آزمایش خود را دریافت نکردید بازدید نماینده نداشته باشید، فقط برای انجام آزمایش از خانه خود خارج شوید. هر کسی در حباب پشتیبانی شما باشد یعنی از زمان آغاز علائم یا 48 ساعت قبل از آغاز، باید در خانه بماند. حباب پشتیبانی شامل خانواده فرد و دوستان نزدیکش می گردد.

آیا می توانیم علائم خود را درمان کنیم؟

بیشتر افراد مبتلا به ویروس کرونا طی چند هفته احساس بهتری دارند و ممکن است بتوانند در دوران نقاهت در خانه از خود مراقبت نمایند.

بر اساس توصیه وزارت بهداشت، می توانید به استراحت و نوشیدن مایعات فراوان به ویژه آب پرداخته تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید.

به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست شما زرد روشن و شفاف باشد، همچنین توصیه می گردد در صورت احساس ناراحتی از پاراستامول یا ایبوپروفن بهره ببرید.

البته در خصوص مسکن های ضدالتهابی مانند ایبوپروفن، گزارش شده است که در بعضی موارد موجب بدتر شدن شرایط بیمار می گردد.

این در حالی است که کمیسیون دارو های انسانی تایید نموده است که هیچ مدرک روشنی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از ایبوپروفن برای درمان علائمی مانند تب بالا، بیماری کرونا را بدتر می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 181

به "7 علامت تازه در جهش های جدید کروناویروس و چگونگی پاسخ به آن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 علامت تازه در جهش های جدید کروناویروس و چگونگی پاسخ به آن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید