آشنایی با شرایط مختلف برای دریافت اقامت اتریش

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، در این مقاله قصد داریم یکی از مقصدهای تعیین مسافران را ذکر نموده و شما را برای سفر دائمی اقامت اتریش آماده کنیم. مهاجرت به اتریش نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر راه های گوناگونی دارد و شما می توانید در ادامه این مقاله از مجله گردشگری علی بابا همه نکات آن را بخوانید.

آشنایی با شرایط مختلف برای دریافت اقامت اتریش

پیمودن راستا اقامت اتریش

قبل از اینکه بخواهیم درباره راه های مهاجرت به اتریش نکاتی را ذکر کنیم، بهتر است با موارد دیگر از این منطقه آشنا شوید. برای اولین قدم، بهتر است از فرهنگ و آداب و رسوم اتریش آغاز نموده و شما را با اخلاقیات مردم آن آشنا کنیم. از نظر فرهنگی، اتریش کشوری بسیار غنی و برای مدت زیادی پایتخت اروپا بوده است.

اگر کمی به فرهنگ و هنر علاقه داشته باشید، باید بدانید که اتریش حرف های بسیاری در زمینه معماری، ادبیات، نقاشی و به خصوص موسیقی برای گفتن دارد. این کشور با انجام مراسم های موسیقی، نمایش فیلم و نمایشگاه کتاب توانسته است خود را به دیگران معرفی نموده و فرهنگ حاکم در خود را به بسیاری از دنیایان معرفی کند. همچنین جاهای دیدنی اتریش که شما را به خود جذب نمایند، کم نیستند.

با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی اتریش، این منطقه دارای آب وهوای بسیار متنوع، کوهستانی و فضاهای بسیار سرسبز و چشم نوازی است. دما در این کشور در فصل زمستان بین 0 تا -10 درجه سانتی گراد و در فصل تابستان بین 20 تا 30 درجه متغیر می گردد. بارندگی در اتریش بسیار زیاد و در ارتفاعات حدود 1000 میلی متر است. با همه آنچه گفته شد، می توان گفت این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای سفر و طبیعت گردی محسوب می گردد. این کشور با تلفیق امنیت، امکانات خرید و استاندارد زندگی برای ساکنین مقیم، صندلی دوم مهاجرت و اقامت دنیا را به خود اختصاص داده است.

مزایای اقامت و مهاجرت به اتریش

همان طور که می دانید اقامت در هر کشوری مزایای متعددی دارد که افراد را به خود جذب نموده است. این مزایا فارغ از اینکه شما شهفرایند قانونی آن کشور هستید یا خیر به شما تعلق خواهد گرفت و می توانید از آن بهره ببرید. اقامت اتریش نیز خالی از لطف نبوده و در ادامه قصد داریم به بعضی از بهترین مزایای اقامت در آن اشاره کنیم.

کسب و دریافت پاسپورت اتریش (پاسپورت اروپا)

با داشتن این پاسپورت می توانید به تمامی کشورهای اروپایی و عضو شینگن سفر نموده یا در آن ها زندگی کنید، بدون آن که با محدودیت یا مانعی روبرو شوید.

سفری راحت به آمریکا و کانادا

امکان اخذ اقامت در حوزه شینگن به مدت 5سال به شما داده شده و پس از آن می توانید برای اقامت دائمی کشور سوم اقدام کنید.

چگونگی مهاجرت کاری به اتریش

این کشور از سال 2011 برای مهاجرانی که از کشورهایی غیر اروپایی به خاک آن وارد می شوند، کارت اقامتی معروف به کارت قرمز- سفید- قرمز در نظر گرفته است. مهاجرت به اتریش و اقامت در آن از طریق سیستم امتیازبندی انجام می گردد و در صدر کشورهای اروپا واقع شده است.

شرایط و چگونگی کار در اتریش

افراد تحصیل نموده با داشتن تخصص های خاص در سطح عالی که بتوانند برای اقتصاد داخلی این کشور، ارزش آفرین باشند، می توانند بدون داشتن پیشنهاد کار به مدت 6 ماه به این کشور سفر نمایند. البته این 6 ماه هم قوانین خاص خود را دارد و فقط افرادی که دارای تحصیلات، تخصص، آشنایی به زبان، سن یا تحصیل در اتریش هستند می توانند، از آن استفاده نموده و حداقل امتیاز 70 از 100 را طبق قوانین کسب نمایند. در این 6 ماه فرد متقاضی باید برای پیدا کردن کار اقدام کند تا برای ایشان کارت قرمز- سفید- قرمز صادر گردد.

این کارت در صورتی برای متقاضی صادر می گردد که با توجه به موارد ضروری گفته شده، امتیاز 50 از 75 توسط متقاضی بگیرد و دستمزد ایشان بر طبق قوانین و بخش نامه ها در نظر گرفته گردد.

فرایند پیشنهاد کاری در اتریش

قانون کار در اتریش و دریافت پیشنهاد کاری در اروپا راه و رسم خاص خودش را دارد. در ابتدا صندلی شغلی که درخواست آن را دارید، به مدت سه ماه در اتریش از طریق کارفرما آگهی می گردد. در صورتی که برای این شرایط کاری شخصی پیدا نگردد، به مدت سه ماه در سایت های کاریابی اروپا نیز قرار داده می گردد؛ اگر هیچ داوطلبی در 28 کشور اروپا برای این صندلی شغلی پیدا نگردد، کارفرما می تواند شخصی خارج از اتحادیه را استخدام کند. البته در سال 2019 قانون های ساده تری برای استخدام افراد غیر اروپایی گذاشته شد و کارفرمایان اروپا توانستند افراد زیادی را به استخدام خود درآورند.

برای اقامت اتریش به خانواده ملحق شوید

خبر خوب اینکه اگر خانواده ای در این کشور دارید، می توانید فارغ از هر مورد قانونی و مانعی به ایشان ملحق شوید. تفاوتی ندارد اقامت آن ها از چه طریقی باشد یا شما چه شرایطی داشته باشید، اتریش برای اقامت شما نزد خانواده محدودیت خاصی مطرح ننموده است. برای اینکه از روش ملحق شدن به خانواده بهره ببرید، شما یا اعضای خانواده باید شاغل باشید تا امکان انتقال سایر اعضای درجه یک خانواده هم ممکن گردد. شخص متقاضی باید امکان تامین مالی سایر اعضای خانواده را داشته و این موضوع را از طریق فیش حقوقی خود اثبات کند. از قلم نیاندازید فرد مقیم به ازای هر شخص اضافه برای اقامت باید دست کم 19 مترمربع فضا برای زندگی داشته باشد.

مشکلاتی که دست و پای شما را برای دریافت پیشنهاد کاری می بندد

  • تمامی متقاضیانی که ملیت اتریشی یا اروپایی دارند یا از دانشگاه های اروپایی فارغ التحصیل شده اند، دارای اولویت هستند و این موضوع کمی کار اقامت اتریش را برای دیگران سخت می نماید.
  • دعوت نامه شغلی از طریق کارفرما، معمولا امری محال به نظر می رسد.
  • این روزها اقتصاد در کشورهای اروپایی سیر نزولی را پیش گرفته است. به همین دلیل شرایط برای کارفرمایان این کشور، بسیار سخت خواهد شد. در نتیجه تمایل متخصصین اروپایی برای دریافت شغل بسیار زیاد است.

فرایند اقامت اتریش از راه سرمایه گذاری

اتریش به دلیل داشتن متخصصین ماهر در هر حرفه و داشتن زیر ساخت های مالی مناسب، مکان مناسبی برای تاسیس دفتر مرکزی شرکت ها است. این کشور همچنین صندلی مناسبی در زمینه داروسازی دارد و در این تجارت بسیار فعال است.

افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور دارند، کارت قرمز- سفید- قرمز دریافت می نمایند و ترکیبی از مجوز کار و اقامت، نصیبشان می گردد. مزایای دیگری که اتریش را در رتبه خوبی قرار داده، مواردی مانند امنیت و ثبات سیاسی، روابط خوب کارفرما و کارگر، اعتصابات اندک، مالیات اندک و برنامه های مناسب برای کاهش هرچه بیشتر مالیات است. اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری شامل راه های گوناگونی می گردد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

اقامت از طریق ثبت شرکت

برای اقدام به اقامت اتریش از این روش، ضروری است طرح و ایده خود را به اداره کار کشور اتریش ارائه دهید. پس از آن اگر طرح تجاری شما مورد پذیرش قرار بگیرد و برای شرایط مالی این کشور مفید باشد، آنالیز خواهد شد. طبق آمار ارائه شده تنها 10 درصد از طرح های ارسال شده در این شرایط پذیرش می شوند.

در صورت تایید طرح، ثبت شرکت با هماهنگی وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه انجام می گردد. شرکت های ثبت شده معمولا با مسئولیت محدود هستند و مالیات های متفاوتی برای آن ها وجود دارد. شرکت های ثبتی در اتریش شامل سه دسته سهامی خاص، تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین و مسئولیت محدود هستند.

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در اتریش

انتخاب نام شرکت

پر کردن و تحویل فرم درخواست ثبت شرکت

تهیه اسکن از پاسپورت مدیر عامل و سهام داران

ارائه طرح توجیهی مالی

ارائه سند مالکیت و پرینت حساب بانکی و گردش حساب در آن

ارائه کپی آخرین مدرک تحصیلی

ارائه وکالت نامه به همراه امضای وکیل

مهاجرت تحصیلی به اتریش

بهترین روش برای مهاجرت به هر کشوری از طریق تحصیل در آن است. اتریش نیز مانند سایر کشورها این روش را دارد. بنابراین شما می توانید با دریافت ویزای تحصیلی، در این کشور اقدام به تحصیل نموده و مدرک تحصیلی دریافت کنید.

بعد از فارغ التحصیلی برای شما ویزای کار صادر شده و می توانید با استفاده از آن شغلی پیدا نموده و مقیم اتریش شوید. فرصت پیدا کردن شغل در این کشور 6 ماه است و در صورتی که مشغول به کاری شوید، پس از گذشت 2 الی 3 ماه، اقامت یک ساله دریافت خواهید کرد. جای نگرانی نیست، این اقامت در صورت ادامه کار تا 5 سال به صورت یک ساله تمدید می گردد. هنگام تحصیل، کارها به صورت ساعتی بوده و دانشجو در مقطع لیسانس اجازه 20 ساعت کار و در مقطع فوق لیسانس تا دکترا اجازه 30 ساعت کار در هفته را دارد.

اقامت اتریش از طریق حمایت فردی

مهاجرت به اتریش از طریق حمایت فردی به این معنی است که فرد باید شرایط مالی بسیار خوبی داشته باشد و بتواند هزینه زندگی خود در اتریش را بدون کار تامین کند. این مورد بیشتر از هرچیزی مناسب افراد بالای 40 سال است؛ زیرا در این روش، فرد به هیچ عنوان اجازه کار در اتریش را نخواهد داشت. برای اقدام در این حالت، فرد باید ثابت کند که به میزان 2500 تا 3000 یورو درآمد دارد و می تواند هزینه یک سال زندگی در اتریش را تامین کند.

با توجه به تمامی این موارد، فرد در صورت داشتن فرزند زیر 18 سال، باید مبلغ 22000 یورو در حساب خود برای دریافت اقامت فرزندش داشته باشد. در این روش ابتدا اقامت به صورت یک ساله خواهد بود و پس از آن به صورت سه ساله و در نهایت شش ساله تمدید می گردد.

اقامت اتریش از طریق تولد

دریافت تابعیت از طریق تولد در کشورهای مختلف به راحتی امکان پذیر نیست. چرا که این اصل بر اساس خاک یا اصل خون است و تنها در کشورهایی که از اصل خاک پیروی می نمایند، می توانید تابعیت آن کشور را کسب کنید. در کشورهایی که از اصل خون پیروی می نمایند، تابعیت تنها به فرزندانی داده می گردد که پدر و مادر آن ها تابعیت آن کشور را داشته باشند. برای اقامت اتریش در این مورد باید به خوبی تحقیق کنید.

مهاجرت به اتریش از راه ازدواج

در صورتی که بخواهید از طریق ازدواج به خاک اتریش وارد شوید، ضروری است شش سال با آن فرد زندگی نموده و سپس برای تابعیت اتریش اقدام کنید. در این زمان باید 5 سال از آن را در کشور اتریش حضور داشته باشید و تحت شرایط خاصی تابعیت بگیرید. بعضی از این شرایط تسلط به زبان آلمانی، عدم سو پیشینه و درآمد مناسب است.

اقامت از طریق پناهندگی

پناهندگی همان طور که از واژه آن نیز معین است، آسان نیست و شخص پناهنده باید خودش را برای زندگی سختی آماده کند. مدت زمان جواب دریافت اقامت اتریش از این روش، بستگی به دلایلی دارد که فرد به دولت اتریش ارائه می دهد. گاهی پیش آمده که فرد چندین سال برای این موضوع منتظر مانده است. در این مدت دولت اتریش به فرد، جای خواب و غذایی برای خوردن می دهد، ولی شخص اجازه کار در اتریش را ندارد. برای دریافت تابعیت 6سال زندگی در اتریش الزامی است.

اقامت اتریش بله یا خیر؟

مهاجرت در هر شرایط و به هر شکلی سختی ها، چالش ها و دغدغه های خاص خودش را دارد. بنابراین پیش از آنکه با استفاده از هریک از این راستاها اقدام به این کار کنید، به خوبی شرایط فعلی خود و شرایط کشور مقصد را آنالیز کنید. در این مقاله می توانید از تمامی راه هایی که برای مهاجرت به اتریش ضروری است، آگاه شوید و پس از انجام کارهای لازم، چمدانی به دست، کشورتان را برای آشنا شدن با یک دنیای تازه دیگر ترک کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 275

به "آشنایی با شرایط مختلف برای دریافت اقامت اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شرایط مختلف برای دریافت اقامت اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید