اتیوپی برای خروج نظامیان سودانی به جامعه جهانی متوسل شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، اتیوپی از جامعه بین الملل خواست تا بر سودان برای خارج کردن نیروهایش از اراضی که به زور اشغال نموده است، إعمال فشار کند.

اتیوپی برای خروج نظامیان سودانی به جامعه جهانی متوسل شد

به نقل از القدس العربی، وزارت خارجه اتیوپی در بیانیه ای بیان کرد که اتیوپی جامعه بین الملل را ترغیب می نماید تا بر سودان اعمال فشار کند تا نیروهای خود را از خاک اتیوپی که به زور از هشتم نوامبر 2020 اشغال نموده است، خارج کند؛ سودان در حالی دست به این اشغالگری خود زد که ارتش اتیوپی به عملیات بازگرداندن قانون و نظم به اقلیم تیگرای مشغول بود.

در این بیانیه آمده است: جای تاسف دارد که شاهد هستیم سودان عامل اصلی در معرض خطر قرار دادن صلح و امنیت در شاخ آفریقا به وسیله یورش به خاک اتیوپی و غارت و آواره کردن غیرنظامیان و زدن بر طبل جنگ جهت اشغال اراضی بیشتر است.

وزارت خارجه اتیوپی تاکید نمود: به محض اینکه شرایط کنونی حفظ گردد و یادداشت های سال 1972 تبادل گردد که بر اساس این یادداشت ها آواره ساختن و استفاده از زور برای حل مسائل مرزی تا زمان دست یابی به یک راهکار محبت آمیز ممنوع است، اتیوپی آماده حل نزاع مرزی خود با سودان با استفاده از مکانیزم های حل نزاع کنونی است، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 280

به "اتیوپی برای خروج نظامیان سودانی به جامعه جهانی متوسل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتیوپی برای خروج نظامیان سودانی به جامعه جهانی متوسل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید