تجمع اهالی 6 روستای بخش غیزانیه در پی کمبود آب شرب

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، اهالی 6 روستای بخش غیزانیه در پی کمبود و عدم کیفیت آب شرب خود مقابل ساختمان شرکت آب و فاضلاب خوزستان در اهواز تجمع کردند.

تجمع اهالی 6 روستای بخش غیزانیه در پی کمبود آب شرب

به گزارش ایلنا، اهالی روستا های روزنه، هوره سید یوسف، شریفیه، ابوکبیریه، غدیر حبسه و مدینات از بخش غیزانیه و دهستان مشرحات امروز شنبه 18 اردیبهشت ماه در پی کمبود آب شرب مقابل ساختمان شرکت آب و فاضلاب استان در کیانپارس اهواز تجمع کردند.

این روستاییان می گویند: خط آب شرب این روستا ها جدید بوده و نیازمند نصب پمپ در جهت خطوط برای پمپاژ آب به روستا ها است؛ همچنین روستای روزنه، هوره سید یوسف و ابو کبیریه آب کمتری نسبت به روستا های دیگر دریافت می کنند.

روستاییان بیان کردند: مدتی پیش در افتتاح خط آب شرب صُفیره به نزهه، این مسائل را به مدیرعامل آبفا پیشین گفتیم که خط آب شرب این 6 روستا نیازمند نصب 4 پمپ جدید است که قول دادند ظرف 10 روز آینده این کار انجام خواهد شد، ولی هنوز خبری نشده است.

یکی دیگر از روستاییان گفت: حدود 8 ماه گذشته و هنوز خبری از پمپ جدید نشده است. متأسفانه وقتی مسئولین قصد بازدید از روستا ها را دارند ترفند هایی برای نشان دادن آب شرب پایدار به کار می برند به طور مثال اگر مسئولی قصد بازدید از روستای روزنه را دارد آب 5 روستای دیگر را قطع می کنند تا آب در روستای مذکور پایدار شود.

این روستاییان ادامه می دهند: نوبت آب 6 روستا از شنبه تا سه شنبه از ساعت 7، 8 صبح تا بعدازظهر و کمتر است، شاید سرجمع در طول هفته 15 ساعت آب داشته باشیم.

یکی از دهیاران افزود: مردم این منطقه بیشتر به دام پروری مشغول اند، هیچ کس جوابگو نیست و مسئولین فقط وعده های پوچ می دهند. آب نیز از کیفیت بدی برخوردار است و اهالی، بیشتر از آب برای مصارف شستشو استفاده می کنند.

گفتنی است، این روستاییان که سال ها از بی آبی رنج می برند عمده آب شرب خود را از طریق تانکر تأمین می کنند. همچنین جاده این روستا ها از سال 85 بلاتکلیف مانده و آسفالت نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 331

به "تجمع اهالی 6 روستای بخش غیزانیه در پی کمبود آب شرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع اهالی 6 روستای بخش غیزانیه در پی کمبود آب شرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید