رأی کمیته شرایط در انتظار امضای دبیرکل، پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور بسته می&zwnjشود؟

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، کمیته شرایط فدراسیون فوتبال رأی خود در پرونده دو بازیکن تراکتور تبریز و استقلال و نحوه جدایی آنها از باشگاه های سابق شان را صادر نموده است.

رأی کمیته شرایط در انتظار امضای دبیرکل، پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور بسته می&zwnjشود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در جابجایی پیش فصل، بازیکنان زیادی جابه جا شدند که شرایط دو بازیکن بسیار بحث برانگیز بود. یکی سعید واسعی که مدنظر استقلال بود اما با توجه به قراردادش با باشگاه پیکان آبی پوشان از جذب او منصرف شدند و این بازیکن در نهایت به تراکتور تبریز پیوست؛ دیگری هم بابک مرادی که پیراهن آبی را به تن کرد و باشگاه ماشین سازی مدعی فسخ قرارداد غیر قانونی این بازیکن شد.

باشگاه پیکان شکایتی را علیه سعید واسعی و باشگاه تراکتور انجام داد و شکایت مشابهی نیز از سوی باشگاه ماشین سازی علیه بابک مرادی و باشگاه استقلال در کمیته شرایط به ثبت رسید. روز گذشته، خبرهای غیررسمی درباره آرای این دو پرونده منتشر شد که محرومیت چهار ماهه بابک مرادی و پرداخت جریمه 800 میلیون تومانی این بازیکن به ماشین سازی در این پرونده بود، همچنین در پرونده دیگر خبر آمد که محرومیت چهار ماهه برای سعید واسعی و پرداخت جریمه 2 میلیاردی اعمال شده است. با این حال، سوال بود که آیا صرفاً جدایی این بازیکنان غیر قانونی بوده و باشگاه های مقصد اقدام به تحریک بازیکنان برای جدایی نموده اند یا نه؟

رأی بابک مرادی امروز به باشگاه استقلال ابلاغ و جریمه و محرومیت تایید شد اما در عین تعجب هنوز ابلاغ رای در مورد پرونده سعید واسعی انجام نشده است. استقلال در این پرونده در بحث تحریک بازیکن مبنی بر جدایی از باشگاه سابق خود تبرئه شده و چنین اقدامی از سوی استقلالی ها صورت نگرفته یا احراز نشده اما شرایط در پرونده دیگر متفاوت است.

در چنین پرونده های مشابهی برای تیم های ایرانی، اولین حکم جدی را فیفا علیه باشگاه پرسپولیس در پرونده ریزه اسپور و مهدی طارمی صادر کرد که این باشگاه دو پنجره جابجاییی محروم شد. پرسپولیس به دلیل تحریک بازیکن برای جدایی با این رأی محکوم شد و کد انضباطی آن در فیفا تعیین است. کمیته شرایط فدراسیون های تابعه فیفا نیز طبق همین کدهای انضباطی رأی صادر می نمایند و پیگیری ها نشان می دهد باشگاه تراکتور نیز از سوی کمیته شرایط دو پنجره جابجاییی محروم شده است؛ هر چند این رأی قطعی نیست و رأی بدوی، قابل اعتراض در کمیته استیناف خواهد بود. حال اینکه حکم بابک مرادی برای باشگاه استقلال ابلاغ شده و حکم پرونده واسعی برای باشگاه تراکتور ابلاغ نمی گردد، جای سوال دارد و شائبه ها را افزایش می دهد.

در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال، خیلی ها انتظار شفافیت از این فدراسیون را دارند و ابلاغ نشدن بعضی احکام یا اجرا نشدن آنها سوال برانگیز شده است. در شرایطی که دبیرکل فدراسیون باید احکام کمیته های قضایی را ابلاغ کند، باید دید حکم این پرونده چه زمانی ابلاغ خواهد شد و آیا حکم همانگونه که صادر شده، ابلاغ می گردد یا دستخوش تغییر می گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 53

به "رأی کمیته شرایط در انتظار امضای دبیرکل، پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور بسته می&zwnjشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی کمیته شرایط در انتظار امضای دبیرکل، پنجره نقل و انتقالاتی تراکتور بسته می&zwnjشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید