راهنمای قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، سالهاست که دستگاه های ماکروفر وارد آشپزخانه ها شده اند و جزء لوازم پرکاربرد محسوب می شوند؛ اما هنوز در مورد ظروف قابل استفاده در داخل ماکروفر سوالات فراوانی وجود دارد. یکی از این موارد قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر است.

راهنمای قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر

تقریبا همه کاربران دستگاه ماکروفر به این نتیجه رسیده اند که استفاده از ظروف پلاستیکی و فلزی در داخل ماکروفر ممنوع است؛ اما هنوز این پرسش مطرح است که آیا می توان ظروف شیشه ای را در ماکروفر قرار داد یا خیر؟!

با مجله خبرنگاران همراه باشید تا این موضوع را آنالیز کنیم. بعلاوه یادآور می شویم که تعمیرات مایکروفر یکی از خدمات تخصصی خبرنگاران است که به وسیله تعمیرکاران ممتاز ارائه می گردد. اگر در این زمینه احتیاج به مشاوره و خدمات دارید، درخواست تعمیر مایکروفر را ثبت کنید و از متخصصان مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

  • تمام ظروف شیشه ای، قابلیت استفاده در ماکروویو را ندارند و در دمای بالا احتمال شکسته شدن آن ها وجود دارد.
  • برای اطمینان از قراردادن ظروف شیشه ای در ماکروفر باید انتهای ظرف را آنالیز کنید تا نماد ایمن بودن در مایکروویو را پیدا کنید،
  • می توانید با لیوان آب تست کنید که آیا مجاز به قراردادن ظرف شیشه ای در ماکروفر هستید یا خیر.
  • در این تست اگر شیشه در برابر حرارت مقاوم باشد، آب گرم می گردد و شیشه سرد می ماند. اما اگر لیوان داغ گردد و آب داخل آن سرد بماند، ظروف شیشه ای قابلیت استفاده از مایکروویو را ندارند.

آیا قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر خطرناک است؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که انواع مختلفی از وسایل شیشه ای مانند بطری، شیشه و غیره را در اختیار دارید، احتمالا این سؤال برایتان پیش بیاید که آیا قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر کار مناسبی است؟

در این باره باید بگوییم که برخی از شیشه ها می توانند داخل مایکروویو قرار بگیرند و برای گرم کردن غذا از آن ها استفاده گردد.

گفتنی است که تمام ظروف شیشه ای، قابلیت استفاده در ماکروویو را ندارند و در دمای بالا احتمال شکسته شدن آن ها وجود دارد. یکی از انواع ظروف شیشه ای مانند ظروف پیرکس، می توانند تا دمای 1000 درجه سانتیگراد داخل مایکروویو بمانند. این ظروف برای استفاده شدن داخل مایکروویو مناسب هستند.

این گونه ظروف به دلیل این که بادوام هستند و در مقابل اسید مقاومت خوبی از خود نشان می دهند، به عنوان ظروف پایدار شناخته شده اند. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها تشخیص دهید قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر مجاز است یا خیر.

محاسبه رایگان هزینه تعمیرات مایکروویو!

قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر با توجه به برچسب مقاومت

در این روش باید ظرف مورد نظر را برگردانید و برچسب مقاومت آن را مشاهده کنید. در بیشتر موارد برای اطمینان از مناسب بودن شیشه برای استفاده در ماکروویو، یک برچسب پایین ظرف وجود دارد. حتی اگر لیوان شیشه ای هم دارید، می توانید با مشاهده برچسب، لیوان را داخل مایکروویو قرار دهید.

انجام تست مقاومت ظرف شیشه ای

روش دیگری که می توانید برای تست قراردادن ظروف شیشه ای در ماکروفر به کار ببرید، انجام دادن یک تست است. برای این کار باید ماکروویو را روشن کنید و آن را با بالاترین درجه حرارت تنظیم نمایید و تغییر دهید. سپس یک لیوان را که مناسب استفاده در ماکروویو است، بردارید و سه چهارم آن را از آب پر کنید.

بعد از این کار می بایست لیوان آب را داخل مایکروویو قرار دهید و توجه داشته باشید که آب را داخل ظرف شیشه ای مورد نظرتان نریزید. کار بعدی شما این است که بعد از گذاشتن لیوان شیشه ای و همین طور قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر تایمر آن را برای یک دقیقه تنظیم کنید.

بعد از تمام شدن تایمر، باید داغ بودن و سرد بودن لیوان و ظرف شیشه ای را مورد آنالیز قرار دهید. اگر آب لیوان سرد و ظرف شیشه ای گرم باشد، ظرف برای قرار داده شدن داخل ماکروویو مناسب نیست. بر عکس این موضوع اگر آب لیوان گرم و ظرف شیشه ای سرد باشد، ظرف برای قرار گرفتن در ماکروویو مناسب است.

چرا شیشه داخل مایکروویو می شکند؟

در پاسخ به این سؤال که چرا قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر در برخی موارد ایمن نیستند، باید گفت که شیشه هایی که برای قرارگیری در مایکروویو ایمن نیستند، حباب های ریزی دارند که هنگام قرار گرفتن داخل مایکروویو، انبساط پیدا می نمایند. در نهایت با افزایش یافتن دما، حباب ها تحت تأثیر قرار می گیرند و در نهایت شیشه داخل مایکروویو می شکند.

همین طور تزیینات شیشه نیز مانند تزئینات فلزی می تواند باعث شکسته شدن آن بشوند؛ بنابراین از قراردادن ظرف شیشه ای در ماکروفر که دارای چنین تزئیناتی است خودداری کنید.

نصب و تعمیرات تخصصی مایکروفر با تیم خبرنگاران

نکات مهم در خصوص قرار دادن ظروف شیشه ای در ماکروفر

قبل از قراردادن ظروف شیشه ای مایکروفر آنالیز کنید که ظرف شیشه ای برچسب ایمنی داشته باشد.

یکی دیگر از نکات کلیدی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که ظروف شیشه ای مقرون به صرفه قیمت را داخل ماکروویو گرم نکنید. معمولا به دلیل پایین بودن کیفیت، این ظروف مقاومت خوبی در دمای بالا ندارند و در برخی مواقع همین ظروف نامناسب دلیل دود کردن ماکروفر و جرقه زدن آن هستند.

در نهایت با توجه کردن به این نکات کلیدی می توانید از قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر اطمینان حاصل کنید و از بروز مشکلاتی همانند انفجار ظروف شیشه ای در داخل ماکروفر، جلوگیری کنید.

سخن پایانی

ظروف شیشه ای از جمله محصولاتی هستند که می توان از آن ها استفاده های مختلفی کرد و برای آشپزخانه کاربردهای خوبی دارند. یکی از کاربردهایی که می توان برای این گونه ظروف نام برد، این است که می توان با استفاده از آن ها، مواد غذایی را داخل مایکروویو گرم کرد.

نکته قابل ذکر این است که همه ظروف شیشه ای قابلیت استفاده در این دستگاه را ندارند؛ بنابراین حتماً باید قبل از قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر، برچسب ایمنی آن ها آنالیز گردد. در این مطلب روش های مختلفی را معرفی کردیم تا بتوانید با استفاده از آن ها ایمن بودن ظرف شیشه ای مورد نظر خود را تشخیص دهید.

منبع: آچاره
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 956

به "راهنمای قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای قراردادن ظروف شیشه ای ماکروفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید