سند تحول حوزه هنری به استان ها ابلاغ می گردد ، گسترش کمی و کیفی تاریخ شفاهی در سند تحول

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، خبرنگاران/ایلام معاون راهبردی استان های حوزه هنری از ابلاغ سند تحولی حوزه به استان ها در آینده نزدیک اطلاع داد.

سند تحول حوزه هنری به استان ها ابلاغ می گردد ، گسترش کمی و کیفی تاریخ شفاهی در سند تحول

میثم مرادی در جمع کارکنان حوزه هنری ایلام اظهار کرد: ایلام به شاخص ها و ویژگی هایی شهره است که هرکدام به تنهایی می توانند محور فراوری آثار فرهنگی و هنری فاخر و ماندگاری باشد.

وی دفاع مقدس و نقش آفرینی مردم این استان در آن دوران را یکی از این شاخص ها عنوان نمود و گفت: ایلام در خط مقدم جبهه قرار گرفته است و مجاهدت و دلاوری ها و پایمردی های این مردم و شهدایی که تقدیم شده است همه می توانند محور فراوری محتواهایی غنی در عرصه فرهنگ و هنر متعهد باشند.

معاون راهبری استان ها حوزه هنری توضیح داد: تک تک خانه ها، روستاها و شهرهای ایلام گنجینه ای از خاطرات دفاع مقدس است و این ویژگی انتظار را از این استان در جریان سازی در این زمینه بیشتر می نماید.

مرادی توضیح داد: ما باید نهضت مردمی ثبت و ضبط خاطرات مردم در دوران دفاع مقدس را زودتر آغاز کنیم که بهترین آبرو برای حوزه هنری است و نرم افزار لازم برای این فعالیت در حال تهیه است و شبکه ای از علاقمندان و داوطلبان برای این کار فعال خواهند شد.

وی اهداف این فعالیت را علاوه بر حفظ خاطرات ، شناسایی سوژه ها و استعدادهای تاریخ شفاهی عنوان نمود و گفت: این کار عظیم در حال طراحی است و به تقویت منابع انسانی نیز خواهد انجامید.

معاون راهبری استان ها حوزه هنری پیاده روی اربعین را دیگر ظرفیت برای فراوری محتوا در استان ایلام دانست و توضیح داد: پیاده روی زائران اربعین بازار مناسبی برای ترویج گفتمان فرهنگ و هنر انقلاب و محصولات مرتبط است.

مرادی تربیت هنرمند متعهد و انقلابی را از اهداف حوزه هنری دانست و گفت: در این زمینه نیازمند طرح های فاخر هستیم.

وی تاکید نمود: هدف ما این است که فضایی را فراهم کنیم که هم هنرمند، هم ایده و هم اثر هنری توامان رشد نمایند و راه اندازی باشگاه های هنری و مراکز رشد در این زمینه می تواند موثر باشد چون عضویت در آن برای مخاطبان تعهد ایجاد می نماید.

معاون راهبری استان ها حوزه هنری ایلام از تدوین نقشه تحول سه ساله اطلاع داد و گفت: در این سند ظرفیت ها و زیست بوم های هنر انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است. که به زودی به استان ها نیز ابلاغ خواهد شد و هر استانی بر اساس مزیت های خود و نقش آفرینی در فراوری آثار متناسب با این مزیت ها سنجیده می گردد و ضروری است در این دوره استان ها به فعالیت ها توجه و برنامه های لازم را برای 4 سال آینده تدوین نمایند.

مرادی گسترش کمی و کیفی تاریخ شفاهی در کشور، توریع آثار و محصولات هنر انقلاب اسلامی و استفاده ازظرفیت مساجد ، اقشار برای فراوری محصولات هنری انقلاب اسلامی را از جمله شاخصه های سند تحول حوزه هنری عنوان نمود و گفت: امیدواریم در این دوره بتوانیم شاهد شکوفایی بیشتر استعدادها در این عرصه باشیم.

وی از پیگیری برای تسریع در ساخت برج هنر اسلامی ایلام اطلاع داد و گفت: این موضوع در مرکز مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 364

به "سند تحول حوزه هنری به استان ها ابلاغ می گردد ، گسترش کمی و کیفی تاریخ شفاهی در سند تحول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند تحول حوزه هنری به استان ها ابلاغ می گردد ، گسترش کمی و کیفی تاریخ شفاهی در سند تحول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید