بازسازی تکیه تاریخی دیده ور شهرستان بروجرد آغاز شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، بازسازی تکیه تاریخی دیده ور شهرستان بروجرد آغاز شد.

بازسازی تکیه تاریخی دیده ور شهرستان بروجرد آغاز شد

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

حجت اله یارمحمدی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اظهار کرد: بازسازی تکیه تاریخی دیده ور از معدود تکیه باغ های باقیمانده در شهر بروجرد شروع شده است.

وی توضیح داد: در این فصل از اقدامات بازسازیی، حذف الحاقات اضافه طبقه زیرین، تقویت دیوارهای شرقی و غربی، اجرای مجدد طاق گهواره در شبستان های شرقی و غربی و بازسازی بخشی از تزئینات چوبی انجام خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اظهار داشت: تکیه تاریخی دیده ور نمونه ای زنده از خانه باغ های پیرامون شهر قدیم بروجرد و باقیمانده از دوران قاجار است که نمای ورودی اصلی آن با تزئینات کاشی و آجر تلفیق شده است.

یارمحمدی اضافه نمود: این بنای تاریخی که به شماره 27466 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده، به همراه باغ پیرامونی توسط میراث فرهنگی و شهرداری بروجرد خریداری شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 377

به "بازسازی تکیه تاریخی دیده ور شهرستان بروجرد آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی تکیه تاریخی دیده ور شهرستان بروجرد آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید