5 تمرینی که تناسب اندام مردان را حفظ می نماید

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، برای یک برنامه تمرینی روزانه، پیشنهاد می کنیم ست های کمتری انجام دهید، حتی به مقدار 1 یا 2 ست. تمرینات روزانه برای حفظ تناسب اندام به این معنی است که این تمرینات قابل کنترل هستند و زمان کمتری می گیرند. به طور کلی، اگر در حال حاضر کم تحرک هستید، تمرینات ورزشی روزانه یک گزینه عالی است.

5 تمرینی که تناسب اندام مردان را حفظ می نماید

وقتی صحبت از تناسب اندام می گردد، تداوم از همه چیز مهم تر است. شما نمی توانید برای حفظ تناسب اندام خود به تمرینات گاه به گاه تکیه کنید، حتی اگر طولانی و طاقت فرسا باشند. در واقع، با افزایش سن مردان، تمرینات روزانه و کوتاه تر برای حفظ قدرت، تحرک و تناسب اندام بسیار مؤثرتر است. به همین علت 5 مورد از برترین تمرینات روزانه را برای حفظ تناسب اندام مردان را در ادامه مرور می کنیم.

برای یک برنامه تمرینی روزانه، پیشنهاد می کنیم ست های کمتری انجام دهید، حتی به میزان 1 یا 2 ست. تمرینات روزانه برای حفظ تناسب اندام به این معنی است که این تمرینات قابل کنترل هستند و زمان کمتری می گیرند. به طور کلی، اگر در حال حاضر کم تحرک هستید، تمرینات ورزشی روزانه یک گزینه عالی است.

تمرینات زیر را در 1 یا 2 ست از 5 تا 25 تکرار را پنج روز در هفته یا بیشتر انجام دهید.

1. اسکات

اسکات روزانه به حفظ تحرک و قدرت در عضلات شما یاری می نماید. هنگامی که بتوانید به راحتی 25 بار یا بیشتر اسکات با وزن بدن را انجام دهید، مزیت اصلی آن استقامت عضلانی خواهد بود. هنگام انجام اسکات، پا های خود را با فاصله بیشتر از عرض شانه از هم باز کنید. در حالی که زانو های خود را به طرفین بیرون می آورید، بالاتنه صاف نگه داشته و به سمت عقب بنشینید. هر دو پا را فشار دهید تا به حالت اولیه برگردید.

2. شنا

شنا یک تمرین ساده و موثر است که قدرت فوق العاده ای را در قفسه سینه، شانه ها و عضلات سه سر ایجاد می نماید. برای مردانی که در حال حاضر تمرین اختصاصی قفسه سینه نداشته اند، این حرکت برای تناسب اندام در بالاتنه، مناسب است. می توانید دست هایتان را به هم نزدیک تر کنید تا تأکید بر عضلات سه سر را افزایش دهید و تنوع بیشتری به آن ها بدهید.

3. بارفیکس

یکی از برترین تمرینات روزانه برای مردان برای حفظ تناسب اندام بارفیکس یا پوش آپ است. شنا به دلایل زیادی یک تمرین کششی محبوب است. دقت کنید دستانتان کاملاً کشیده گردد. خود را بالا بکشید تا قفسه سینه به میله برسد. سپس به آرامی کمر را در نقطه آغاز پایین بیاورید.

4. دیپ

دیپ یک گزینه عالی برای بالاتنه است که به قدرت و تحرک شانه یاری می نماید. می توانید حرکت دیپ را روی نیمکت یا صندلی انجام دهید، اگرچه بهتر است با میله ها یا حلقه های موازی تمرین کنید. در صورت انجام حرکت دیپ با صندلی، انگشتان خود را به سمت بیرون نگه دارید. در صورت انجام دیپ بر روی حلقه یا میله، در حالی که از آرنج و شانه خم می شوید، سینه خود را به سمت زمین پایین بیاورید. هنگامی که به پایین دامنه حرکتی خود رسیدید، به وسیله هر دو دست فشار بیاورید تا به موقعیت آغاز بازگردید.

5. حرکت لانگز

لانگز یک حرکت عالی برای تمرین تمام بدن است. اگر فضای کافی دارید، راه رفتن لانگز ترجیح داده می گردد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 922

به "5 تمرینی که تناسب اندام مردان را حفظ می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 تمرینی که تناسب اندام مردان را حفظ می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید