ارتفاع برف در گردنه الماس از دو متر فراتر رفت

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال با اشاره به ارتفاع دو متری برف در گردنه الماس گفت: راهداران با کار شبانه روزی راه ارتباطی این گردنه و راستا ارتباطی خلخال - اسالم را باز کردند.

ارتفاع برف در گردنه الماس از دو متر فراتر رفت

به گزارش ایرنا، معروف خسروی اظهار کرد: بدلیل بارش برف سنگین همراه با کولاک، یخبندان و لغزندگی سطح جاده در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم همراه داشتن زنجیرچرخ برای همه رانندگان عبوری الزامی است.

وی به زمین گیر شدن ده ها دستگاه خورو ها در شب گذشته در گردنه الماس اشاره کرد و گفت: دلیل اصلی این شرایط نبستن بموقع زنجیر چرخ برروی خودرو ها از طریق رانندگان بوده است.

خسروی ادامه داد: بیش از 100 دستگاه خودرو فاقد زنجیر چرخ شب گذشته و پیش از ظهر امروز به کمک راهداران از برف جاده رهاسازی و به جهت های خود هدایت شدند.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال افزود: سرعت بیش از 80 کیلومتر در ساعت باد در جهت گردنه الماس و کولاک در این محور عملا بستن زنجیر برای رانندگان را غیرممکن کرده و سبب راه بندان جاده می شود.

خسروی با اشاره به بار ترافیکی سنگین در جاده خلخال - اسالم اظهار کرد: راهداران با استفاده از 2 دستگاه بولدوزر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه کامیون ده چرخ مجهز به تیغه برفروب و نمک پاش، یک دستگاه برف خور و یک دستگاه اونیماک برف روب مشغول برف روبی، تیغه زنی و نمک پاشی گردنه الماس هستند.

وی اظهار کرد: هم اکنون این جاده مسدود نبوده و تردد خودرو ها در جریان است.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 747

به "ارتفاع برف در گردنه الماس از دو متر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتفاع برف در گردنه الماس از دو متر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید