افزایش اضطراب باعث بالا رفتن فشار خون و سکته قلبی است

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی تیوی نیوز، مطالعات نو نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از بیماران کرونایی علائم افسردگی و اضطراب را گزارش نموده اند که با افزایش بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد.

افزایش اضطراب باعث بالا رفتن فشار خون و سکته قلبی است

این مطالعه که به وسیله محققان مؤسسه Intermountain Healthcare در تورنتو انجام شد، نه تنها به تأثیر منفی کووید19 بر سلامت روان، بلکه بر سلامت جسمانی نیز اشاره می نماید. محققان دریافتند که افسردگی با افزایش اضطراب مرتبط بوده، و در بسیاری از موارد، باعث افزایش حملات قلبی در میان بیماران کرونایی شده است.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC)، بیمارانی که افسردگی، اضطراب و استرس را در بلندمدت تجربه می نمایند، عمدتاً ضربان قلب و فشار خون بالایی داشته، و با کاهش جریان خون و بالا رفتن کورتیزول روبرو خواهند شد. این تأثیرات فیزیولوژیکی در نهایت منجر به تجمع کلسیم در شریان ها شده و منجر به بیماری ها و حملات قلبی می گردد.

سکته قلبی یکی از علل اصلی مرگ و میر مردان و زنان در کانادا به شمار میرود. آنالیز ارتباط افسردگی، اضطراب و حملات قلبی باعث افزایش توجه بعضی از پزشکان کانادایی به شرایط روحی-روانی بیماران خود شده است.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 590

به "افزایش اضطراب باعث بالا رفتن فشار خون و سکته قلبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اضطراب باعث بالا رفتن فشار خون و سکته قلبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید