تور ارزان ترکیه: برترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، سفر به ترکیه در پاییز

پاییز (ماه های مهر تا آبان به هجری شمسی و ماه های سپتامبر تا نوامبر به میلادی) از برترین فصل ها برای سفر به ترکیه است. در سفر به ترکیه در فصل پاییز می توانید به بسیاری از مکان ها، شهرها و جاذبه هایی که در این مطلب خبرنگاران به شما معرفی می کنیم، بروید. سفر به ترکیه در پاییز مزیت هایی دارد چرا که دیگر فصل تابستان و های سیزن تموم شده است و ترکیه از خیل بزرگ گردشگران خالی شده ولی هنوز هم می گردد در آب های دریای مرمره و یا سیاه شنا کرد. همین طور رنگ های زرد و نارنجی و پاییزی رنگ و لعاب دیگری به تمام شهرها بخشیده شده است. کشور ترکیه به علت موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد پلی بین قاره آسیا و اروپا بوده و در میان دو دریای مرمره و سیاه با جزیره های بسیاری قرار گرفته است. ممکن است حتی نام بسیاری از این جزیره ها، به گوشتان نخورده باشد، در حالی که مکانی عالی برای سفر به ترکیه در پاییز هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا این مکان های ناب را به شما معرفی کنیم.

تور ارزان ترکیه: برترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

فتیه | Fethiye

از مهم ترین و زیباترین شهرهای ساحلی ترکیه، فتیه است. سفر به ترکیه در پاییز و قدم زدن در کوچه ها و خیابان های استانبول، شما را با استانبول رویایی آشنا می کند. می توانید یک ماشین کرایه کنید که برترین حالت آزادی در سفر است و به راحتی خود را به هر نقطه که می خواهید برسانید. اگر ماشین گرفتید به سفری جاده ای از گوچک تا کاس بروید. تمام جاذبه های تاریخی و بی نظیر بین راه را از جمله کالکان Kalkan، کبک Kabak، پاتارا Patara، زانتوس Xanthos، لتون Letoon، دالیان Dalyan و کانوس Kaunos با رنگ های پاییزی کشف کنید. اگر در پی فعالیت های ماجراجویانه بیشتری هستید، در سفر به ترکیه در پاییز در راستا پیاده روی مشهور لاسیان Lycian قدم بزنید.

ماردین | Mardin

زمانی که در میان خانه های سنگی باستانی و تاریخی ماردین برای چند روز زندگی کنید، احساس خواهید کرد که به دنیایی دیگر در زمانی دیگر سفر نموده اید. در پاییز، این فضاها، از جمعیت جهانگرد ها و گردشگران بسیار خالی شده و در نتیجه برای شما فرصت مناسبی پیش می آید تا در میان مردم محلی و بومی ترکی قدم بزنید. از زیبایی و خلوتی محله ها و کوچه های ماردین لذت ببرید. سری به کافه ها و رستوران های خلوت بزنید و از غذاهای خوشمزه این ناحیه امتحان کنید.

بوزکادا | Bozcaada

ماه سپتامبر یا آبان برترین زمان برای سفر به بوزکادا و تماشا این شهر ساحلی است. چرا که زمان برداشت انگورهای وحشی از تاکستان ها و باغ های انگور این ناحیه است. تماشا مزارع انگور و کشاورزانی که در حال چیدن این میوه هستند، یکی از تجربیات بی نظیر را در سفر به ترکیه در پاییز برایتان رقم خواهد زد. این جزیره با حال و هوای تابستانی خود، در پاییز و خلوتی و سکوتش یکی از برترین مکان ها برای سفر و استراحت است. بعلاوه خوردن غذاهای محلی جزیره که خودتان نیز در پخت آن ها شریک بوده اید، از جذابیت های این جیزره کوچک اما پاییزی است.

مرسین | Mersin

اگر چه مرسین کمتر شناخته شده است و آن چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است اما داشتن خط ساحلی به طول حدود 108 کیلومتر می تواند شما را به ناشناخته ببرد. بسیاری از منطقه ها ساحلی آن، ناشناخته مونده و حتی می توانید در سواحل بکر قدم بزنید. مرسین بعلاوه به خاطر بسیاری از جاذبه ها و منطقه ها تاریخی اش، مانند صومعه آلاهان Alahan Monastery، قلعه میدان Maiden Castle، غارهای بهشتی و جهنمی Caves of Heaven and Hell، سولی پومپیپولیس Soli Pompeipolis، آدامکایالار Adamkayalar، کانلیدیوان Kanlıdivane، شهر تاریخی آنموریوم Anemurium و دروازه کلئوپاترا Cleopatras Gate مشهور است. بنابراین با سفر به ترکیه در پاییز و رفتن به مرسین نه تنها از تفریحات ساحلی و ورزش های تابستانی می توانید بهره ببرید، بلکه به تماشا جاذبه های مختلف بروید و در نهایت خود را به یک غذای ساحلی در محله های باصفای شهر مهمان کنید.

آسوس | Assos

شما هم از دسته آدم هایی هستید که عاشق حال و هوای تاریخی آن هم در کنار ساحل هستید؟ از گشت و گذار در کنار روستاهای ساحلی لذت می برید؟ روستای ساحلی و تاریخی بهرام کاله Behramkale با قدمتی حدود 3000 سال که به وسیله شهر آسوس می توانید به آن دسترسی پیدا کنید، مقصد بعدی شما در سفر به ترکیه در پاییز خواهد بود. از غذای محلی اژه ای و حال و هوای رستوران های آن لذت ببرید و بعد در میان خرابه های تاریخی آن قدم بزنید.

کوندا | Cunda

جزیره زیبای کوندا در ماه های پاییز به محلی آرام و بسیار دنج تبدیل می گردد و مکانی عالی برای افرادی است که در پی سکوت، آرامش، لذت بردن از خال و هوای جزیره ای، بودن در میان مردم محلی و خوردن غذاهای سالم ساحلی است. اگر از رفتن به استانبول خسته شده اید و می خواهید مقصد دیگری در ترکیه را انتخاب کنید، پیشنهاد ما در سفر به ترکیه در پاییز جزیرهاژه ای کوندا است. در این جزیره هتل هایی را پیدا خواهید کرد که در کنار بناها و خرابه های تاریخی و باستانی ساخته شده و قیمت های مناسب و ارزانی را به شما ارائه می دهند. خوردن غذاهای اژه ای درون کافه و خانه های سنگی و سنتی قطعا تجربه ای متفاوت برایتان خواهد بود. یکی از برترین روغن های زیتون و سالادها را در این جزیره امتحان کنید.

کاپادوکیا | Cappadocia

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران ترکیه در پاییز کاپادوکیا است که بسیار خیره نماینده خواهد بود، به ویژه هنگامی که رنگ های فصل پاییز دودکش های افسانه ای و وهم آور ان منطقه را برجسته می نمایند. اگر می خواهید در سفر به ترکیه در پاییز می توانید برای سوار شدن به بالن ها هوا به کاپادوکیا بروید. منتها پیاده روی و دوچرخه سواری در این ناحیه را از دست ندهید. تورهای دوچرخه سواری و پیاده روی برای بازدید از کلیساهای زیرزمینی و مخفی و شهرهای زیرزمینی یکی از برترین تجربه های سفر شما را خواهد ساخت.

آرتوین | Artvin

ناحیه ترکی دریای سیاه به خاطر منظره ها و نماهای بی نظیر خیره نماینده اش شناخته شده است. مخصوصا در سفر به ترکیه در پاییز می بایست حتما از این نما بازدید داشت. شما را با خود همراه نموده و چشمانتان را درخشان می کند. سفر و پیاده روی در میان کوه های ککاچکار Kaçkar و هر از گاهی رفتن به روستاهای میانی این کوه ها می تواند برترین سفر شما را به ترکیه بسازد. خود را از کلیشه های سفر به ترکیه جدا کنید و راه جدیدی برای گشت و گذار در این کشور پهناور در پیش بگیرید. از جمله فعالیت هایی که در این منطقه می توانید انجام دهید، پیاده روی نموده و یا دوچرخه سواری کنید. در اطراف این استان برترین مکان ها را برای بازدید پیدا خواهید کرد.

داتچا | Datça

یکی از نواحی دست نخورده استان های مرکزی موقلا Muğla در داتچا، با طبیعتی دوست داشتنی و پاییزی مخصوصا برای افراد و گردشگران یا طبیعت دوستانی است که در پی آرامش هستند، اینجاست. داتچا، با سواحل آرام و خلوتش برترین مکان برای شنا بوده و پس از شنا می توانید به شهر قدیمی داتچا بروید. در میان شهر قدم بزنید و به آرامش درونی خود برگردید.

گوکچشدا | Gökçeada

بزرگترین جزیره ترکیه حتما یکی از برترین مکان های جهانگردی و گردشگزی سفر به ترکیه در پاییز است که می توانید تنها برای رفتن به اینجا برنامه ریزی کنید. می توانید یک هفته کامل را در این جزیره سپری کنید و به هیچ عنوان خسته نشوید. مخصوصا فصل پاییز که جمعیت گردشگران کمتر می گردد. در میان روستاهای تاریخی آن قدم بزنید. در کوچه ها گم گرددی، در ساحل و دریای آن به شنا بروید. بسیاری از سواحل بکر و خلوت بوده و موقعیتی عالی برای شنا را برایتان فراهم می آورد. غذای خود را در نزدیک ساحل سفارش دهید و از آخرین روزهای گرم سال نهایت استفاده را ببرید.

برای رفتن به هر یک از مقاصد بالا که برای شما معرفی گردید، می توانید ابتدا بلیط هواپیما استانبول را خریداری نموده و پس از سپری کردن یک روز کامل در استانبول و تماشا جاذبه های شهر در فصل پاییز، به سمت جزایر و سواحلی که اشاره کردیم برویم. بعلاوه سایت خبرنگاران تمام اماکانات لازم سفر شما برای پروازها و رزرو هتل ها را در اختیارتان می گذارد. اگر به لپ تاپ یا سیستم دسترسی ندارید می توانید تنها با نصب اپلیکیشن خبرنگاران بر روی گوشی خود تمام کارهای مربوط به خرید خود را انجام دهید. قبل از آغاز سفر و برنامه ریزی برای آن حتما سری به دیگر مطالب ما در مجله اینترنتی خبرنگاران بزنید. راجع به استانبول و جاذبه های گردشگری آن مطالعه کنید. با دیگر مکان ها و شهرهای ترکیه بیشتر آشنا شوید. سفر به ترکیه در پاییز را با برترین شرایط و برنامه سفر برای خودتان برنامه ریزی کنید. بار و بندیلتان را ببندید و برای یک هفته یا بیشتر به مقاصد کمتر شناخته شده ترکیه قدم بگذارید.

منبع: theculturetrip.com

منبع: الی گشت
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 663

به "تور ارزان ترکیه: برترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ترکیه: برترین مکان ها برای سفر به ترکیه در فصل پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید