زیرساخت مناسبی برای ارائه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی استان سمنان ایجاد شده است

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، خبرنگاران/سمنان معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور گفت: با همت همکاران ما در مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان زیرساخت لازم جهت ارائه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی استان سمنان ایجاد شده است.

زیرساخت مناسبی برای ارائه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی استان سمنان ایجاد شده است

مهدی باصولی در جلسه آنالیز طرح ها و پروژه های عمرانی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: کوشش می کنیم انشاالله با پیگیری دفتر مرکزی جهاددانشگاهی کشور همکاری بین واحدی خوبی بین جهاددانشگاهی استان سمنان و پژوهشگاه رویان، جهت ارائه خدمات اصلاح نژاد دام سبک در استان سمنان در امسال شروع شود.

وی با بیان اینکه در چندسال اخیر و به همت همکاران ما در مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان، به لحاظ زیرساختی اتفاقات خوبی در این استان رقم خورده است، گفت: این امر با حمایت های استانی و ملی رقم خورده است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور افزود: در سایر بخش های زیرساختی نیز در استان سمنان با حمایت مسوولان استانی اغلب مسائل رفع شده است که از این لحاظ جای تقدیر دارد، در حال حاضر مسئولان استان باید به فکر استفاده بهینه از این فرصت های و زیرساخت های موجود باشند. هر چند هنوز مسائل مهمی وجود دارد که باید با یاری مسئولین استانی مشخص تکلیف شود تا واحد جهاد دانشگاهی در این استان بتواند به امور توسعه دانش بنیان بپردازد.

باصولی ادامه داد: پروژه رویان در شهرستان مهدیشهر از جمله پروژه های شاخص جهاد دانشگاهی در استان سمنان است که زیرساخت مناسبی به لحاظ فیزیکی ایجاد شده است، و در حال حاضر در مرحله تجهیز قرار گرفته است، که متناسب با نوع برنامه و مأموریت آن، این امر انجام خواهد شد که در این مرحله هم نیازمند حمایت و مساعدت استانی و ملی است.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به رایزنی هایی که صورت گرفته است در کوشش هستیم تا از ظرفیت های واحدهایی که پیشرو هستند برای واحدهای در حال توسعه استفاده کنیم، در پروژه رویان جهاددانشگاهی استان سمنان نیز از ظرفیت پژوهشگاه رویان و خدماتی که به خصوص در اصلاح نژاد دام سبک است استفاده می کنیم. امیدواریم بتوانیم این اقدام را در امسال عملیاتی کنیم.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور اعلام کرد: یکی از تأکیدات مهم ریاست جهاددانشگاهی کشور این است که هر کدام از واحدهای سازمانی باید یک فعالیت و محور شاخص داشته باشند تا براساس بتوانند خدمات فناورانه ارائه نمایند. این فعالیت شاخص باید براساس نیازهای منطقه، مزیت های نسبی و ظرفیت های موجود طراحی شود.

باصولی توضیح داد: برای این که این فعالیت های شاخص طراحی و اجرا شود باید برآوردی از مزیت ها و پتانسیل های استان و ظرفیت های واحد انجام شود و با در نظر دریافت این ظرفیت ها و نیازها، خدمات شکل بگیرد، در این زمینه از واحدهایی که هنوز پیروز نشده اند به فعالیت شاخصی دست پیدا نمایند، حمایت خواهیم کرد. این امر مستلزم این است که نظرات نخبگان استانی، نمایندگان مجلس و استاندار و سایر مسئولین مورد آنالیز و تحلیل قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: جهاددانشگاهی استان سمنان دارای ظرفیت های خوبی است، و ارتباطات خوبی با دستگاه های اجرایی دارد ولی استان می تواند از این ظرفیت ها بیشتر از این ها استفاده کند. جهاددانشگاهی می تواند با بهره گیری از این مزیت ها و با اجرای طرح های دانش بنیان و فناورانه و با حمایت سایر دستگاه های اجرایی در جهت توسعه استان حرکت کند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان سمنان دارای ترکیب نیروی انسانی جوان، باتجربه و ارزشمندی است، تأکید کرد: مسائل مربوط به نیروی انسانی و توجه به این سرمایه ارزشمند باید مورد نظر تصمیم گیران واحدهای سازمانی باشد تا بتوان سطح رضایت را در مجموعه جهاد دانشگاهی ارتقا داد.

باصولی افزود: یکی از راهکارهای بهره مندی بیشتر دانشجویان از فعالیتهای جهاددانشگاهی حضور این نهاد در داخل دانشگاه است که این مهم نیازبه حمایت دانشگاه ها است، که یکی از خلاهای مهم در استان سمنان عدم وجود دفتر فرهنگی جهاددانشگاهی در دانشگاه ها بویژه دانشگاه سمنان است ، با توجه به ماهیت و مأموریت جهاد دانشگاهی باید نسبت به ایجاد دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه اقدام تا ارتباط با دانشگاه های استان بیشتر تقویت شود و برنامه و اقدام عملیاتی دراین خصوص طراحی و اجرا شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 354

به "زیرساخت مناسبی برای ارائه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی استان سمنان ایجاد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت مناسبی برای ارائه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی استان سمنان ایجاد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید