زیرساخت های دسترسی به قنات بلده ضعف فراوانی دارد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، میراث آریا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور، زیرساخت های دسترسی به قنات بلده ضعف فراوانی دارد.

زیرساخت های دسترسی به قنات بلده ضعف فراوانی دارد

علی اصغر شالبافیان در بازدید از میراث جهانی قنات بلده فردوس اظهار کرد: قنات جهانی بلده فردوس یکی از آثار شاخص ثبت شده در لیست میراث جهانی است.

معاون گردشگری کشور بیان نمود: تکنولوژی بکار رفته در احداث قنات و نحوه مدیریت توزیع آب و ظرایف این اثر جذابیت فراوانی در بخش گردشگری دارد.

شالبافیان گفت: با توجه به ثبت جهانی این اثر، مقدماتی برای پذیرایی گردشگران و بازدید از قنات بلده فراهم شده که البته به هیچ وجه کافی نیست.

او اظهار کرد: باید روایتگری کاملی از همین تکنولوژی احداث و… به گردشگران ارائه گردد.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در زیرساختهای دسترسی به قنات بلده چه راه منتهی به آن و چه امکانات ارائه خدمات به گردشگران و مطلع سازی مسافران عبوری از وجود این قنات ضعف های فراوانی وجود دارد.

شالبافیان گفت: پایگاه میراث جهانی قنات بلده طرح جامعی را در حال تدوین دارد و برای حمایت باید منتظر بود نقاط دارای قابلیت سرمایه گذاری تعیین گردد.

او یادآور شد: آماده کردن محتواهای تکنولوژی محور برای معرفی این جاذبه و برطرف بعضی نیازهای فوری این اثر ثبت شده جهانی از محل اعتبارات تملک دارایی را در دستور کار داریم.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 847

به "زیرساخت های دسترسی به قنات بلده ضعف فراوانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های دسترسی به قنات بلده ضعف فراوانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید