نمایشگاه های نوروزی استان سمنان 3 میلیارد تومان فروش داشتند

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، نمایشگاه های نوروزی استان سمنان 3 میلیارد تومان فروش داشتند.

نمایشگاه های نوروزی استان سمنان 3 میلیارد تومان فروش داشتند

امیر کرم زاده ضمن بیان اینکه طی نوروز 1402 حدود 21 بازارچه صنایع دستی در سطح استان سمنان برپا شد، ابراز داشت: این بازارچه ها شامل 218 غرفه بود که در آنها سوغات، صنایع دستی و سوغات محلی عرضه شدند.

وی ضمن بیان اینکه طی ایام نوروز استقبال خوبی از این بازارچه های نوروزی بعمل آمد، اضافه نمود: طبق گزارش ها 200 هزار نفر جهانگرد و مسافر نوروزی از این بازارچه ها بازدید کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه این بازارچه ها از 24 اسفند 1401 لغایت پانزدهم فروردین امسال برپا بودند، ابراز داشت: کوشش شد تا از این فرصت پیش رو برای معرفی صنایع دستی و جاذبه های جهانگردی بهره گرفته گردد تا هنرمندان این عرصه بتوانند محصول خود را برند سازی و مسافران نیز سمنان را به عنوان استان مقصد جهانگردی انتخاب نمایند.

کرم زاده بابیان اینکه بیشترین متقاضی صنایع دستی مربوط به حوزه سفال، سرامیک، چوب، چرم و دست بافته ها بوده، توضیح داد: مسافران نوروزی اقبال بیشتری به این نوع محصولات داشتند و فروش خوبی از آنها به ثبت رسید.

وی اضافه نمود: علاوه بر محصولات فوق صنایع فلزی، سنگ و جواهرات، سوزن دوزی و چاپ قلمکار و غیره نیز در معرض دید عموم نهاده شد و بعلاوه کوشش شد تا با چاپ بروشور و در اختیار دادن آنها به مسافران بتوانیم سهم عمده ای را در معرفی صنایع دستی استان سمنان ایفا کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 924

به "نمایشگاه های نوروزی استان سمنان 3 میلیارد تومان فروش داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه های نوروزی استان سمنان 3 میلیارد تومان فروش داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید