هنگام استفاده از کرم های ضد آفتاب چه اشتباهاتی داریم؟

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست بسیار مهم و لازم است، اما این کرم ها فقط برای ساحل یا روز های آفتابی نیستند. علاوه بر این، اثرات قرار گرفتن پوست در معرض اشعه UV خورشید بسیار فراتر از آفتاب سوختگی و برنزه شدن شدید است.

هنگام استفاده از کرم های ضد آفتاب چه اشتباهاتی داریم؟

همه ما از کرم های ضد آفتاب خود به مقدار کافی استفاده نمی کنیم و این موضوع می تواند بیشتر از آنچه تصور می کنید به پوست شما آسیب برساند.

استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست بسیار مهم و ضروری است، اما این کرم ها فقط برای ساحل یا روز های آفتابی نیستند. علاوه بر این، اثرات قرار گرفتن پوست در معرض اشعه UV خورشید بسیار فراتر از آفتاب سوختگی و برنزه شدن شدید است.

در این گزارش پنج اشتباه رایجی را که همه ما در خصوص استفاده از کرم های ضد آفتاب مرتکب می شویم عنوان شده است تا با اطلاع از آن ها بتوانیم از حدبیشتر استفاده از فواید آن ها بهرمند شویم.

برخلاف روغن های ضروری، لازم نیست کرم ضد آفتاب را بر روی پوست خود بمالید. کرم ضد آفتاب در واقع سپر پوست است، بنابراین از آن مانند یک سپر بهره ببرید. برای این منظور ضروری است که کرم ضد آفتاب را به صورت نقطه نقطه روی تمام پوست صورت خود بگذارید، سپس آن را روی صورت تا پشت گردن و گوش خود پخش کنید. کرم ضد آفتاب را باید مستقیماً روی پوست پخش کنید تا از آن محافظت کنید.

کرم ضد آفتاب یکی از مواردی است که نباید از آن غافل شوید. متخصصان پوست یک اونس (24 گرم) از ضد آفتاب را برای محافظت کافی توصیه می نمایند. آن را به طور یکنواخت بر روی هر محلی از پوست خود که در معرض دید واقع شده است، پخش کنید و در صورت احتیاج در طول روز دوباره از آن بهره ببرید. به همین علت است که بیشتر برند ها فقط دو ساعت دوام می آورند. اگر نگران خراب شدن آرایش خود هستید، می توانید از محلول های اسپری ضد آفتاب بهره ببرید که به سرعت جذب می گردد.

بیشتر مردم فکر می نمایند که استفاده از کرم های ضد آفتاب تنها در فصل تابستان و در هوای آفتابی و گرم مهم است. از طرف دیگر یک روز تاریک یا ابری مانع از نفوذ اشعه ماوراء بنفش به پوست نمی گردد. این در حالی است که در روز های زمستانی و ابری نیز پرتو ها هنوز پتانسیل آسیب رساندن به پوست شما را دارند! استفاده از اندازه مناسب کرم ضد آفتاب را قبل از خروج از خانه در هر شرایط آب و هوایی، روز های بارانی و یا آفتابی در دستور کار روزمره مراقبت از پوست خود قرار دهید.

از آنجایی که همه ضد آفتاب ها به یک صورت ساخته نشده اند، خواندن برچسب ها و آنالیز محتویات آن بسیار مهم است. اول از همه، در پی یک فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) بر روی جلد کرم ضد آفتاب باشید. این عدد نشان دهنده مقدار محافظت کرم از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش است. هرچه این عدد بیشتر باشد، موثرتر است.

برای محافظت در برابر تشعشعات خطرناک، حداقل SPF 30 برای همه رنگ های پوست توصیه می گردد. از دیگر مواردی که باید مد نظر قرار دهید این است که شما به کرم ضد آفتاب با فرمول مخصوص پوست برای صورت خود احتیاج دارید؛ و برای آب تنی در استخر در تابستان، محصولات ضد آفتاب مقاوم در برابر آب را انتخاب کنید.

قرار گرفتن در زیر آفتاب سوزان پوشیدن کلاه را ضروری می نماید، اما بنا به دلایلی این کار را نمی کنیم. ما بعلاوه برای قدم زدن در زیر آفتاب چتر حمل نمی کنیم، درحالیکه این کار بسیار مهم است. آیا زنان ژاپنی را دیده اید؟ این زنان از سرم سفید نماینده، کرم ضد آفتاب، کلاه و چتر برای مراقبت از پوست خود استفاده می نمایند. اگر به آفتاب حساس هستید به گونه ای که پوست شما در زیر نور خورشید دچار جوش می گردد، به چیزی بیش از کرم ضد آفتاب احتیاج دارید. شما به محافظت فیزیکی احتیاج خواهید داشت.

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 818

به "هنگام استفاده از کرم های ضد آفتاب چه اشتباهاتی داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام استفاده از کرم های ضد آفتاب چه اشتباهاتی داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید