108 کیلومتر فیبرنوری در استان گیلان احداث شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 108 کیلومتر فیبرنوری در استان گیلان اجرا شده است، گفت: 400 کیلومتر فیبر نوری دیگر نیز تا خاتمه سال 1403 اجرا خواهد شد که بدین ترتیب 300 هزار خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.

108 کیلومتر فیبرنوری در استان گیلان احداث شد

وی گفت: یکی از راهبردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبرنوری است که برای تحقق این امر در استان گیلان با همکاری یکی از شرکتهای دارنده پروانه FTTX طرح احداث فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر رشت شروع شد.

توکلی اضافه کرد: پروژه FTTX در رشت با همکاری یک شرکت دارنده پروانه FCP و با همکاری شهرداری رشت و استانداری گیلان در سطح 108 کیلومتر اجرا شده و 400 کیلومتر فیبر نوری دیگر نیز تا سرانجام سال 1403 برای استان گیلان در دستور کار قرار گرفته که پس از اجرا در مجموع 300 هزار خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.

وی با اعلام اینکه تا به امروز بیش از 4000 پورت منصوبه در سطح شهر رشت ایجاد شده که تا سرانجام امسال این امکان برای 20 هزار خانوار فراهم می گردد، اظهار کرد: توسعه کافوی نوری برای ارایه خدمات تلفن ثابت، VDSL و FTTH در برنامه های این شرکت است و با برنامه ریزی در کوشش هستیم تا این پروژه در کوتاهترین زمان محقق گردد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با اشاره به حفظ رتبه هشتم این استان در شاخص های توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) گفت: هم اکنون بیش از 98 درصد روستاهای استان دارای ارتباط صوت و مکالمه تلفن همراه بوده و در مجموع بیش از 94 درصد از 2060 روستای بالای بیست خانوار استان گیلان تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات قرار گرفته است.

وی توضیح داد: کوشش مجموعه ارتباطات در این استان، برقراری پوشش اینترنت پرسرعت برای 123 روستای بالای بیست خانوار به جامانده با ارتقاء تکنولوژی 16 سایت ارتباطی برای پوشش 18 روستا و بعلاوه نصب و راه اندازی 65 سایت نو شامل (نصب ریپیتر و افزایش ارتفاع) برای پوشش 105 روستا در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1401 بروزرسانی: 23 بهمن 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 902

به "108 کیلومتر فیبرنوری در استان گیلان احداث شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "108 کیلومتر فیبرنوری در استان گیلان احداث شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید