48ساعت تا کنار گذاشته شدن 2بازیکن گرانقیمت پرسپولیس ، تصمیم سخت یحیی و 2قربانی بزرگ

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، پرسپولیس برای خرید مهاجم خارجی چاره ای جز قرار دادن 2 بازیکن خود در فهرست خروج ندارد.

48ساعت تا کنار گذاشته شدن 2بازیکن گرانقیمت پرسپولیس ، تصمیم سخت یحیی و 2قربانی بزرگ

به گزارش خبرنگاران پرسپولیس هرچه جلوتر می رود بیشتر از هر زمان دیگری به یک مهاجم ششدانگ احتیاج پیدا می نماید. مخصوصا اینکه شهاب زاهدی در سه هفته ابتدایی لیگ نتوانست جایگاه خود را در ترکیب سرخپوشان محکم کند و صرفا یک مهاجم ششدانگ و گلزن نشان نداده است. اگرچه بعضی اعتقاد دارند زاهدی در موقعیت خوب گلزنی هم در این چند بازی قرار نگرفته تا خودش نشان دهد اما کارشناسان اعتقاد دارند که شهاب صرفا یک مهاجم سایه است و وظیفه ای که یحیی به او سپرده چندان برایش آشنا نیست و از این رو ممکن است زمان ببرد تا در پست مهاجم نوک جا بیفتد و بتواند خودش را در موقعیت های مناسب گلزنی قرار دهد. اما یحیی خوب می دانست که تیمش باید برای این فصل یک مهاجم نوک تخصصی داشته باشد. مخصوصا اینکه او راحت مجوز جدایی لئاندرو پریرا و مهدی عبدی را از تیمش صادر کرد که این دومی در نوع خودش عجیب و البته غیرفنی بود. در هر صورت پرسپولیس درحال حاضر در شرایطی به سر می برد که باید به هر شکلی که هست شرایط را برای جذب مهاجم خارجی فراهم کند. این باشگاه در فهرست بودجه ای که به سازمان لیگ ارائه داد به نوعی سقفش را پر نموده و حتی برای خرید یاسین سلمانی هم مجبور بوده که یک نفر از فهرستش را به باشگاه دیگر قرض دهد تا بتواند افزایش بودجه داشته باشد. با آمدن این بازیکن که او هم یک مهاجم سایه و وینگر به شمار میرود، پرسپولیس باز هم با مشکل سقف بودجه روبرو شد.

به همین دلیل یحیی گل محمدی از رضا درویش خواست که بار دیگر از کارگروه ناظر بر دستورالعمل قراردادهای ورزشی بخواهند برای تیم های راه یافته به لیگ قهرمانان افزایش سقف تا 30 میلیارد تومان را درنظر بگیرند که این درخواست شان رد شد. این کارگروه حتی درخواست دیگر پرسپولیس برای پایین آوردن دستمزد بعضی بازیکنان این تیم و بردن بخشی از رقم قرارداد آنها به فصل بعد را هم رد نموده تا این باشگاه چاره ای نداشته باشد جز اینکه یا قید جذب بازیکن خارجی را بزند یا اینکه سقف بودجه اش را کم کند.

از قرار معلوم مهاجمی که باشگاه پرسپولیس در پی جذب آن است نزدیک به 600 هزار دلار برای این باشگاه هزینه خواهد داشت. در چنین شرایطی حداقل باید دو بازیکن اسمی این تیم که قراردادشان 15 میلیارد تومان است از فهرست خارج شوند تا تراز مالی این باشگاه برای حضور بازیکن مدنظر خارجی اندازه گردد. اما در بین بازیکنان ذخیره پرسپولیس هم هستند نفراتی که با جدایی شان از این باشگاه، شرایط حضور مهاجم خارجی فراهم خواهد شد. به طور نمونه گئورگی گولسیانی قراردادش با آپشن نزدیک به 600 هزار دلار است که در شرایط فعلی بعید است باشگاه لیگ فزونی توان خرید او را با رعایت سقف بودجه داشته باشد.

دیگر بازیکنان گران قیمت نیمکت نشین پرسپولیس هم نفراتی چون امید عالیشاه، یاسین سلمانی و مسعود ریگی هستند. به هرحال یحیی تا انتها فصل جابجایی که تا هشتم شهریور است باید شرایط را در تیمش برای جذب مهاجم خارجی فراهم کند که به نظر می آید او از این لحاظ در شرایط بسیار سختی برای تصمیم گیری قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 6 شهریور 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 978

به "48ساعت تا کنار گذاشته شدن 2بازیکن گرانقیمت پرسپولیس ، تصمیم سخت یحیی و 2قربانی بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48ساعت تا کنار گذاشته شدن 2بازیکن گرانقیمت پرسپولیس ، تصمیم سخت یحیی و 2قربانی بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید