5 روش تعمیر اسباب بازی در خانه؛ اسباب بازی بچه ها خود را راحت تعمیر کنید

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، یکی از نگرانی های والدین، خراب شدن اسباب بازی مورد علاقه فرزندشان است. در بیشتر موارد، کودک با خریدن اسباب بازی نو، راضی نمی گردد و فقط اسباب بازی خودش را می خواهد. اگر در این موقعیت قرار گرفتید، نگران نباشید. به جای دور انداختن اسباب بازی خراب شده، جان تازه ای به آن بدهید. تعمیر اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان می تواند از شما یک قهرمان بسازد؛ پس بهتر است هر چه سریع تر دست به کار شوید. در ادامه همراه ما باشید تا 5 روش تعمیر اسباب بازی را با هم آنالیز کنیم.

5 روش تعمیر اسباب بازی در خانه؛ اسباب بازی بچه ها خود را راحت تعمیر کنید

چرا اسباب بازی ها خراب می شوند؟

مشکل اصلی اسباب بازی ها این است که از قسمت های مختلفی تشکیل شدند. به همین علت بنا به دلایل زیادی خراب می شوند و کارکرد خود را از دست می دهند. برای مثال اسباب بازی باتری دار، بعد از مدتی شارژش کم می گردد، یا اینکه ممکن است چرخ های ماشین اسباب بازی خراب شوند، حتی توپ اسباب بازی در طول زمان کم باد می گردد؛ اما مسئله ای نیست چون برای هر نوع ایرادی، یک راهکار وجود دارد.

آموزش تعمیر انواع اسباب بازی در خانه

اولین مرحله ارزیابی دقیق آسیب است. قطعات شکسته و گم شده را شناسایی کنید. اگر اسباب بازی، مشکل بزرگی دارد، به راحتی قابل تشخیص است. به عنوان مثال ممکن است فرزند دلبند شما سر عروسک را کنده باشد. گاهی اوقات مشکل اسباب بازی در ظاهر نشان داده نمی گردد. مثلاً ماشین شارژی حرکت نمی نماید. قبل از اینکه دل و روده اسباب بازی را بیرون بریزید، حتماً باتری های اسباب بازی را تعویض کنید. شاید مشکل در همین مرحله حل شد؛ اما اگر مشکل بزرگ تر بود بسته به نوع و جنس اسباب بازی، تعمیر آن متفاوت خواهد بود.

تعمیر اسباب بازی پلاستیکی

اسباب بازی های پلاستیکی به راحتی شکسته می شوند. برای تعمیر و درست کردن اسباب بازی پلاستیکی مراحل زیر را انجام دهید:

  1. سطوح شکسته را تمیز کنید. قبل از اینکه بخواهید قطعات شکسته را دوباره وصل کنید، ابتدا به یاری یک دستمال مرطوب هر دو سطح را به خوبی تمیز کنید. این کار باعث می گردد چسب بهتر عمل کند.
  2. تعمیر را انجام دهید. فرض کنید دست عروسک مورد علاقه فرزندتان شکسته، میزان کمی چسب را در یکی از سطوح زده و فوراً دو قطعه را به هم بچسبانید. چند دقیقه ای در همان حالت نگه دارید تا چسب خودش را بگیرد و کمی خشک گردد. برای اطمینان بیشتر، می توانید دور تا دور عروسک و قطعه چسبیده شده را کش ببندید تا در همان حالت بماند. 24 ساعت به عروسک استراحت دهید.
  3. تمیزکاری کنید. در آخرین مرحله عروسک را تمیز کنید. احتمالاً میزانی چسب در اطراف عروسک خشک خواهد شد. برای تمیز کردن این چسب های اضافی، می توانید از سوهان ناخن یا سمباده یاری بگیرید. با دقت و آهسته آن ها را بتراشید. در نهایت از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن آن بهره ببرید.

تعمیر توپ اسباب بازی

اگر توپ اسباب بازی کم باد شده، به راحتی می توانید آن را مثل روز اول کنید. برای این کار از یک پمپ دستی بهره ببرید. ابتدا توپ را آنالیز کنید. معمولاً محل باد به صورت یک فرورفتگی در سطح توپ است. محل فرورفته را کمی فشار دهید تا قطعه پلاستیکی خارج گردد. سپس پمپ دستی را داخل توپ نموده و آغاز به پمپ کردن کنید. بعد از باد شدن پوست، قطعه پلاستیکی را مجدد داخل توپ بگذارید تا هوا خارج نگردد. با انجام این مراحل توپ شما مثل روز اول خواهد شد.

تعمیر اسباب بازی باتری دار

هر نوع اسباب بازی باتری دار را می توانید با این مراحل تعمیر کنید:

  1. در اولین مرحله باتری ها را تست کنید و در صورت احتیاج آن ها را تعویض کنید.
  2. یکی از مسائل رایج، خراب شدن خاتمهه های جایگاه باتری است. اگر باتری با خاتمهه های جایگاه برخورد نمی نماید، به یاری یک پیچ گوشتی آن ها را بچرخانید تا سر جای خود قرار بگیرند.
  3. اگر اسباب بازی از باتری قابل شارژ استفاده می نماید، مطمئن شوید که شارژر و باتری به درستی کار می نمایند.

آموزش تعمیر ماشین اسباب بازی

بزرگ ترین مشکل اسباب بازی چرخ دار، شکستن چرخ هاست. ماشین های اسباب بازی باید فشار وزن فرزند دلبندتان را تحمل نمایند در این صورت احتمال اینکه چرخ ها به خوبی کار ننمایند زیاد است. برای تعمیر اسباب بازی می توانید با توجه به نوع و ابعاد ماشین، چرخ یدکی ماشین اسباب بازی را تهیه کنید. سپس به یاری پیچ و مهره چرخ ها را تعویض کنید. به همین راحتی تعمیر انجام خواهد شد.

تعمیر عروسک

عروسک ها، می توانند اسباب بازی مادام العمر کودک شما شوند. ممکن است فرزند شما پا و دست عروسک را در بیاورد، روی صورت عروسک با اتوماتیک خطی خطی کند یا اینکه محتویات شکم آن را خالی کند. مسئله ای نیست، چون تعمیر عروسک هم کار چندان دشواری نیست!

تمیز کردن اتوماتیک از روی صورت عروسک

اگر فرزندتان با اتوماتیک تمامی صورت عروسک را خطی خطی نموده، کافی است از الکل سفید بهره ببرید. میزانی الکل را روی پنبه ریخته و به خوبی روی صورت عروسک بکشید، الکل، جوهر اتوماتیک را در خود حل می نماید. اگر لک اتوماتیک همچنان مقاوم بود، از میزان کمی استون بهره ببرید تا لک ها پاک شوند.

تعمیر دست و پای عروسک

اگر جنس دست و پای عروسک پلاستیکی است، کافی است 5 دقیقه سشوار را روی قسمت آسیب دیده بگیرید. باد گرم سشوار یاری می نماید پلاستیک عروسک نرم گردد. سپس با کمی فشار، می توانید دست و پای عروسک را در جای خود قرار دهید. اگر جنس عروسک پارچه ای است فقط به نخ و سوزن احتیاج دارید. کوک های ریز بزنید تا کار تمیزتر گردد.

تعمیر بدن عروسک

بیشتر عروسک ها پس از گذشت زمان، کمی خالی می شوند، زیرا محتویات درونی عروسک از پشم شیشه پر شده است. برای تعمیر آن کافی است برش کوچکی در پشت عروسک ایجاد کنید. سپس تمامی محتویات داخلی آن را خالی نموده و با پشم شیشه جایگزین کنید.

ایمنی را رعایت کنید

هنگام تعمیر اسباب بازی، همواره ایمنی را اولویت قرار دهید. مراقب قطعات کوچک باشید، ممکن است کودکتان قطعات را ببلعد. لبه های تیز را به خوبی سنباده بزنید تا خطر آسیب به حداقل برسد. اطمینان حاصل کنید که اسباب بازی تعمیر شده استانداردهای ایمنی را دارد. قبل از اینکه اسباب بازی را به کودک خود تحویل دهید، به طور دقیق آن را آنالیز کنید. در نهایت با کودک خود صحبت کنید و او را متقاعد کنید که دفعه بعد رفتار بهتری با اسباب بازی خود داشته باشد.

سخن آخر

تعمیر اسباب بازی کودک فراتر از تعمیر فیزیکی آن است. ممکن است یک عروسک ساده، دنیای کودکتان باشد. به همین علت ارزش احساسی که به کودک خود می دهید قابل وصف نیست. شما با تعمیر اسباب بازی تبدیل به قهرمان زندگی فرزندتان می شوید. در خاتمه با تعمیر اسباب بازی ، نه تنها در هزینه ها صرفه جویی نموده اید، بلکه به فرزندتان هم درس های ارزشمندی آموزش می دهید. با دنبال کردن این مراحل و استفاده از ابزارهای ساده، می توانید جان تازه ای به اسباب بازی های شکسته بدهید و لبخند رضایت کودکتان را ببینید.

منابع: FixitClub, MyAmazingThings

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 دی 1402 بروزرسانی: 9 دی 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 997

به "5 روش تعمیر اسباب بازی در خانه؛ اسباب بازی بچه ها خود را راحت تعمیر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 روش تعمیر اسباب بازی در خانه؛ اسباب بازی بچه ها خود را راحت تعمیر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید