5 پرنده شکارچی ترسناک ماقبل تاریخ که منقرض شدند!

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، جای تعجب نیست که حتی پرندگان آن روز ها نیز آن گونه ای بودند که کابوس های ما از آن ها تشکیل شده است. خوشبختانه، هیچ یک از آن پرندگان غول پیکر ماقبل تاریخ در حال حاضر وجود ندارند.

5 پرنده شکارچی ترسناک ماقبل تاریخ که منقرض شدند!

میلیون ها سال پیش، زمین مکانی کاملا خطرناک بود. همه چیز از دایناسور های بزرگ الجثه گرفته تا صدپا های غول پیکر، با شکوه پرسه می زدند. اگر انسان هایی به مقدار ما در آن موقع ها وجود داشتند، احتمالاً در مقایسه با موجودات ماقبل تاریخ به مقدار مورچه های امروزی بودند.

بنابراین، جای تعجب نیست که حتی پرندگان آن روز ها نیز آن گونه ای بودند که کابوس های ما از آن ها تشکیل شده است. خوشبختانه، هیچ یک از آن پرندگان غول پیکر ماقبل تاریخ در حال حاضر وجود ندارند.

فقط برای یادآوری اینکه آن ها چقدر بزرگ و خطرناک بودند، در اینجا فهرستی از پرندگان گوشتخوار ماقبل تاریخ وجود دارد که خوشبختانه اکنون منقرض شده اند.

Pelagornis sandersi

بزرگترین پرنده ماقبل تاریخ با طول بال های 6 تا 7 متر بوده است. این پرنده بزرگترین پرنده ای بود که روی زمین زندگی می کرد. این فسیل اولین بار در سال 1983 در نزدیکی چارلستون، کارولینای جنوبی کشف شد. به افتخار متصدی بازنشسته موزه چارلستون، آلبرت سندرز.

Argentavis

قبل از کشف Pelagornis sandersi، Argentavis magnificens به عنوان بزرگترین پرنده پروازی که وجود داشته معرفی می شده است. آرجنتاویس که به نام تراتورن غول پیکر نیز شناخته می گردد، دارای طول بال های تقریبی 5 تا 6 متر بود. فسیل های این گونه منقرض شده عمدتاً از مرکز و شمال غربی آرژانتین به دست آمده است.

Pelagornis Chilensis

Pelagornis chilensis بخشی از یک گروه ماقبل تاریخ معروف به پرندگان دندان استخوانی بود که بین پنج تا ده میلیون سال پیش وجود داشت. قبلاً بر فراز اقیانوس ها و کوه های شیلی کنونی اوج می گرفت. طول بال این پرنده شبه دندان بین 4 تا 5 متر بود.

تراتورنیس

تراتورنیس یک پرنده شکاری بزرگ در آمریکای شمالی بود. این پرنده ماقبل بال هایی به طول 3 متر داشته است. تراتورنیس موجوداتی به مقدار یک خرگوش کوچک شکار می کرد و آن ها را به طور کامل می بلعید.

عقاب هاست

عقاب های هاست یکی از بزرگترین شکارچیان واقعی شناخته شده بودند. از نظر طول و وزن، عقاب هاست بزرگتر از بزرگترین کرکس های زنده بود. عقاب هاست برای اولین بار به وسیله جولیوس فون هاست در سال 1871 از بقایای کشف شده به وسیله F. Fuller در مکانی که قبلاً مردابی بود کشف شد.

این گونه بزرگترین عقابی بود که حتی در آن موقع ها وجود داشته است. این پرنده بزرگ در جزیره جنوبی نیوزلند زندگی می کرد و در حدود سال 1400 میلادی منقرض شد.

منبع: فرادید
انتشار: 27 مهر 1401 بروزرسانی: 27 مهر 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 848

به "5 پرنده شکارچی ترسناک ماقبل تاریخ که منقرض شدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 پرنده شکارچی ترسناک ماقبل تاریخ که منقرض شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید