7 جاذبه شگفت انگیز در آسیا

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، قاره آسیا همانند سایر قاره های جهان مکان های دیدنی بسیاری دارد که برای گردشگران بسیار جالب هستند. در این مقاله از خبرنگاران قصد داریم تا با 7 مکان شگفت انگیز این قاره آشنا شویم.

7 جاذبه شگفت انگیز در آسیا

قاره آسیا به علت گستردگی تعداد کشور ها و فرهنگ های مربوط به آن ها دارای تنوع زیادی از مکان های دیدنی و غذاهای مختلف است. از جمله مکان های دیدنی این قاره می توان به جاذبه های گردشگری رویایی آن اشاره کرد که چشم هر بینده ای را به خود جذب می کند. البته همانند تمام نقاط جهان، در این قاره نیز برخی از جاذبه های گردشگری نسبت به سایر آن ها برای گردشگران اولویت دارند و در واقع زیباتر و جالب تر هستند. در آسیا برای تمام سلیقه های مختلف مکان هایی شگفت انگیزی وجود دارد. اگر شما از جمله افرادی باشید که پیاده روی در تپه های مخروطی را دوست دارید، یا اینکه علاقه زیادی به خیس شدن در آبشار های زیبا و دریاچه های هیمالیا دارید، در هر صورت قاره آسیا مکانی عالی برای شما به شمار میرود. در ادامه به 7 جاذبه شگفت انگیز قاره آسیا می پردازیم.

دریاچه گوکیو (Gokyo)، نپال

برای بازدید از دریاچه گوکیو باید حدود 5180 متر به رشته کوه هیمالیا صعود کنید. گردشگران در بالای این دریاچه که البته بالای ابر ها نیز به شمار میرود، می توانند نمای نو و شگفت انگیزی از اورست را مشاهده کنند.

شاید بتوان دریاچه گوکیو را جایگزینی مناسب برای کمپ اورست دانست. این دریاچه که آب آن به رنگ فیروزه ای است از یخچال بزرگ Ngozumpa Glacier ایجاد شده است. البته دریاچه های دیگری نیز از این یخچال بزرگ به وجود آمده اند و همین یخچال است که باعث شده دریاچه گوکیو به عنوان مرتفع ترین دریاچه در جهان شناخته شود. گردشگران با سفر به Gokyo Ri می توانند نمایی زیبا که شامل کوه های بزرگ رشته کوه هیمالیا نظیر لوتس (Lhotse)، نپتس (Nuptse)، ماکالو (Makalu)، Cho Oyn و Gyachung Kang می شود را مشاهده کنند.

تپه های شکلاتی، فیلیپین

در طول فصل هایی که هوا مرطوب است، تپه های شکلاتی سرسبز و پر از گیاهان مختلف هستند. برای اینکه بتوانید ساختار اصلی تپه های زیبای بوهل (Bohol) در فیلیپین را مشاهده کنید، بهتر است که در فصل های خشک سال به آنجا سفر کنید.

در فصل های بارانی سال، رنگ این تپه ها سبز است و به همین دلیل تفاوت زیادی با رنگ شکلات دارد؛ اما زمانی که بارش باران در این منطقه متوقف شود، ساختار اصلی این تپه ها جلوه نمایی می کند و رنگ آن ها نیز به قهوه ای تغییر می یابد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تعداد این تپه ها دقیقا 1776 تپه است که در جزیره بوهل قرار دارند. این تپه ها به عنوان یکی از مکان های یادبود ملی فیلیپین شناخته می شوند. زمین شناسان بر این باور هستند که سنگ های کارست (Karest) به مرور زمان فرسایش یافته و باعث ایجاد این تپه ها شده اند. افسانه های محلی مختلفی نیز در خصوص این تپه ها وجود دارند که همگی توضیحات رنگارنگی از تپه های شکلاتی می دهند. یکی از افسانه های جالب در خصوص علت تشکیل این منطقه، جنگ بین دو غول است که سنگ ها و شن ها را به سمت یکدیگر پرت می کردند و این جریان ادامه یافته تا اینکه از جنگ کردن خسته شده اند و نتیجه کار نیز ایجاد کوه ها شکلاتی بوده است. تعریف چنین افسانه هایی به عنوان داستان برای خوابیدن بچه ها می تواند جالب باشد.

کوه Kelimutu، اندونزی

در جزیره فلورس (Flores) کوهی زیبا وجود دارد که چند دریاچه در آن قرار دارند و همین دریاچه ها باعث ارزشمند شدن آن شده اند. آنچه که باعث شگفت انگیز شدن این مکان شده، تفاوت رنگ آب دریاچه های آن است. رنگ آب هر سه دریاچه نسبت به دیگری فرق دارد. زمین شناسان اعلام کرده اند که رنگ این دریاچه ها دائما در حال تغییر است و علت این موضوع نیز ارتباط آن ها با منابع غنی زیرزمینی فومارول است. یکی از موضوعات شگفت انگیز در خصوص این دریاچه ها همین تغییر رنگ آن ها است و این موضوع باعث می شود که تا قبل از سفرتان به این منطقه ندانید که با چه رنگ هایی روبه رو خواهید شد.

برای سفر به این منطقه می توان از طریق هواپیما و اتوبوس اقدام کرد. اما باید بدین نکته توجه داشت که گردشگران اگر اتوبوس را برای سفرشان انتخاب کنند، قادر خواهند بود تا شهر Moni که در نزدیکی کوه است، با اتوبوس طی راستا کنند و دسترسی شان به این دریاچه ها ساده تر خواهد بود. اما فرودگاه با این شهر فاصله دارد.

ساختار زمینی Zhangy Danxia، چین

ساختار زمینی Danaxia در چین تنها به پارک زمین شناسی Zhangy Danxia محدود نمی شود و چندین منطقه دیگر نیز با این نوع رنگ بندی خاک در بخش های مختلف چین وجود دارند که علت تشکیل آن ها حرکت صفحات تکتونیکی زمین و هوای فشرده ماسه سنگ ها بیان می شود. علت به وجود آمدن صخره های این منطقه کشش سنگ آهک و تبدیل شدن به سنگ فشرده در طول زمان است. در سال 2010 یونسکو 6 شکل زمین را در Danxia چین تشخیص داد که Zhangy Danxia بزرگ ترین آن ها است. تماشای این منطقه رنگارنگ که رنگ های آن شبیه به رنگین کمان هستند برای گردشگران بسیار جالب و خوش آیند است.

اگر قصد سفر به این منطقه را دارید ، باید بگوییم که Zhangye در استان Gansu چین نزدیک ترین شهر به این کوه های رنگارنگ است. با سفر به این شهر و گرفتن یک تاکسی به سادگی می توانید به این پارک زیبا برسید. لازم به ذکر است که همه روزه تور هایی نیز در این منطقه وجود دارند.

غار Hang Son Doong، ویتنام

جاهای زیادی برای کشف و جستجوی غار Hang Son Doong در پارک ملی Phong Nha-Ke Bang وجود دارد. این غار یکی از بزرگ ترین غار های جهان به شمار میرود و برای کاوش در داخل آن باید راهنمای دارای مجوز رسمی همراه تان باشد.

تالار غار Hang Son Doong به میزان ای بزرگ است که می توان یک بوئینگ 747 را در آن جای داد. یک رودخانه عریض و پرسرعت در داخل این غار جریان دارد. البته ترجمه نام ویتنامی این غار نیز اشاره به همین رودخانه دارد و ترجمه نام این مکان غار رودخانه کوهستان است. Ho Khanh نام فردی است که در جریان طوفان 1991 در داخل غار پناه گرفت و از این طریق باعث کشف این غار شد. البته غار مذکور تا سال 2009 همچنان ناشناخته بود تا اینکه در این سال گردشگران توانستند وارد غار شوند. از جمله امکاناتی که پیشنهاد شده است در غار Hang Son Doong قرار بگیرد، وسیله نقلیه کابلی است. البته این موضوع نگران هایی را در خصوص تخریب محیط زیست به وجود آورده است. لازم به ذکر است که در حال حاضر تنها تور Oxalis اجازه رسمی برای ورود به غار Hang Son Doong را دارد و گردشگران باید از طریق این تور برای بازدید از غار اقدام کنند.

آبشار های Ban Gioc-Detian، مرز ویتنام و چین

آبشار های Ban Gioc-Detian یکی از جاذبه های زیبای جهان هستند که مرز بین ویتنام و چین به حساب می آیند. همانند آبشار نیاگارا که بین ایالات متحده و کانادا قرار گرفته است، این آبشار ها نیز به عنوان نقظه مرزی در آسیا شناخته می شود که در بین چین و ویتنام قرار گرفته اند. این آبشار زیبا از طریق سنگ های کارست (Karst) و جنگلی سرسبز احاطه شده است. آب این آبشار های دوقلو به رودخانه پایین دست Quay Son سرازیر می شود. عرض آبی که از این آبشار ها پایین می آید، بسیار قابل توجه است. شنا در این منطقه ممنوع است، اما گردشگران می توانند از طریق قایق های کوچک ساخته شده از بامبو تا لبه های این آبشار نزدیک شوند. در طول فصل های پر بارش مثل ماه مه تا سپتامبر، میزان آب رودخانه Quay Son افزایش می یابد.

اگر قصد دارید از کشور چین به بازدید از این منطقه بپردازید، فاصله ای 3 تا 4 ساعته بین نزدیک ترین شهر چین تا این منطقه (شهر Nanning) و آبشار های مذکور وجود دارد. گردشگران با اتوبوس های روزانه ایستگاه Langdong در این شهر می توانند به سمت آبشار های Ban Gioc-Detian سفر کنند. البته تور های روزانه ای نیز در Nanning برای بازدید از این منطقه وجود دارند.

اما اگر می خواهید از سمت کشور ویتنام به بازدید از این آبشارها بپردازید باید بگوییم که نزدیک ترین شهر به این آبشار حدود 362 کیلومتر با آن فاصله دارد و اتوبوس های این راستا از ایستگاه My Dinh در شهر Cao Bang حرکت می کنند.

دره Jigoku، ژاپن

دره Jigoku که با چشمه های آبگرمش معروفیت دارد، در جزیره Hokkaido قرار گرفته است. این جزیره نیز بخشی از پارک ملی Shikotsu-Toya به شمار میرود که در نزدیکی شهر Noboribetsu قرار گرفته است. علت معروفیت این منطقه، چشمه های آبگرم آن هستند که گفته می شود خواص درمانی دارند. این آب های درمانی در استخر های رو باز یا استخر هتل ها نیز وجود دارند. یکی از گزینه های سولفوریک (گوگردی) در این منطقه همان دره Jigoku است. حدود هزاران سال پیش فوران کوه Kuttara باعث ایجاد 24 هکتار دهانه زمین گرمایی شده است. در این دره راستا هایی برای گردشگران تعبیه شده است که از طریق آن ها می توان در بخش های مختلف دره حرکت کرد و از زیبایی ها و آب های گرم آن استفاده کرد. البته در سفر به این منطقه از حمام طبیعی ماساژ پا Oyunuma Brook نیز غافل نشوید.

منظور از حمام ماساژ پا یا همان Footbath، قرار دادن هر دو پا در آب گرم به مدت 10 تا 30 دقیقه است که باعث بهبود گردش خون می شود. این اقدام برای بهبود گرفتگی عضلات، گلودرد، بی خوابی و موارد این چنینی موثر است.

همان طور که در این مقاله از خبرنگاران مطالعه کردید با شگفت انگیز ترین جاذبه های آسیا آشنا شدیم. شما کدام یک را برای سفر انتخاب می کنید؟ با ما و کاربران خبرنگاران از طریق بخش دیدگاه ها در ارتباط باشید.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 651

به "7 جاذبه شگفت انگیز در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 جاذبه شگفت انگیز در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید