اخبار مجلس

قانون تازه کره جنوبی برای مقابله با تسلط گوگل و اپل بر بازارهای دیجیتال

قانون تازه همچنین به مقامات کره جنوبی اجازه می دهد عملکرد فروشگاه های دیجیتال را برای جلوگیری از اقداماتی که مخل رقابت عادلانه قلمداد می شوند، تحت بازرسی قرار دهد.

12 شهریور 1400

تاکید کشورهای عضو اکو بر اجرای موافقت نامه های منطقه ای

نشست کارشناسان مسائل اقتصادی و وزرای اقتصاد و دارایی اکو به صورت آنلاین و به میزبانی جمهوری تاجیکستان برگزار گردید. در این نشست نمایندگان کشورهای آذربایجان، ازبکستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان و ایران به همراه بانک توسعه و تجارت، اتاق بازرگانی اکو...

29 خرداد 1400

عرضه خودرو در بورس امکان پذیر است؟ ، آیا قیمت خودرو کنترل می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، حالا که قیمت خودرو سر به آسمان گذاشته کمسیون تلفیق مجلس تصمیم دارد خودرو را در بورس کالا عرضه و قیمت آن را کنترل کند، اما سئوال اینجاست که عرضه خودرو در بورس کالا امکان پذیر است؟

6 فروردین 1400

حمله تند وکیل پرونده عیسی آل کثیر به یحیی گل محمدی

امیر ساعد وکیل، مشاور حقوقی و وکیل باشگاه پرسپولیس که مدتی قبل همکاری اش با این باشگاه را انتها داد، درباره خبری که به تازگی درباره پرونده عیسی آل کثیر منتشر شده و همچنین برخی اتفاق های مربوط به این پرونده مطالبی را مطرح نمود که متن دفاع او از خودش در...

2 فروردین 1400

سفر هوایی به کیش و قشم ممنوع شده است؟، پروازهای انگلستان همچنان متوقف!

ابولقاسم جلالی درباره آخرین شرایط بعضی از پروازهای خارجی و داخلی گفت: ممنوعیت پروازهای انگلستان بر اساس مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعلا تا 20 اسفند ماه ادامه دارد و تا هر زمانی که این وزارت خانه بگوید این ممنوعیت...

24 اسفند 1399

معین سقف پاداش بازنشستگی

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: سقف پاداش بازنشستگی 475 میلیون تومان مشخص شد.

14 اسفند 1399

جلسه مهم درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

جلسه مشترک محمد شریعتمداری (وزیر کار، رفاه و تامین اجتمامی) و محمدباقر نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) برای آنالیز همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امشب (هشت بهمن ماه) برگزار می گردد.

10 اسفند 1399

وام ازدواج 70 میلیونی دردی را دوا می نماید؟

کمیسیون تلفیق مجلس تکلیف مبلغ وام ازدواج در لایحه بودجه سال آینده را معین و در اقدامی عجیب وام ازدواجی را دو نرخی کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در این باره گفت: براساس مصوبه اعضای کمیسیون در این جلسه در قالب تبصره 16 لایحه بودجه وام...

5 اسفند 1399

کمیسیون تلفیق مالیات فراوری را 5 درصد کاهش داد

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه تمرکز این کمیسیون بر حذف معافیت های بی مورد است، گفت:در کمیسیون تلفیق، مالیات بر فراوری را کاهش دادیم و این مالیات از 25 درصد به 20 درصد تقلیل یافت.

26 بهمن 1399

نانسی پلوسی دوباره به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد

نانسی پلوسی رهبر اکثریت دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس انتخاب شد.

21 بهمن 1399

یارانه چه کسانی قطع می گردد؟ ، 4 شرط احتمالی حذف یارانه در سال 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق آخرین آمارهای اعلام شده در حال حاضر حدود 78 میلیون نفر یارانه نقدی می گیرند و برای سال آینده نیز دولت پیشنهاد داده که در لایحه بودجه همان رقم 42 هزار و 800 میلیارد تومان سال جاری برای پرداخت این یارانه در نظر گرفته گردد.

17 بهمن 1399

سازمان ملل دولت مادورو را به رسمیت شناخت

سفیر ونزوئلا در سازمان ملل در توئیتی اطلاع داد: امروز مجمع عمومی سازمان ملل، دولت نیکلاس مادورو را به عنوان تنها نماینده قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخت و اقدام آمریکا در تحمیل مقامات خودخوانده را رد کرد.

8 بهمن 1399

آزادسازی واردات خودرو؟

خبرنگاران : بر اساس لایحه بودجه سال بعد، دولت حدود 2000 میلیارد تومان درآمد عوارض گمرکی از محل واردات خودرو پیش بینی کرده است، این بودجه یعنی ممنوعیت 2 ساله واردات خودرو خاتمه می یابد.

13 دی 1399

قیمت جدید شیر خام اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آخرین تصمیم گیری های کارگروه ستاد تنظیم بازار اعلام شد که با توجه به درخواست تشکل ها و انجمن های مربوطه و وزارت جهاد کشاورزی برای اصلاح نرخ شیر خام و محاسبه سهم اثر نرخ جدید نهاده ها و سایر هزینه های فراوری، کمیته مربوطه با...

2 دی 1399

خبرنگاران ادارات ساوجبلاغ مصوبات کرونایی را رعایت نمایند

کرج - خبرنگاران - معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ساوجبلاغ با اشاره به مصوبه ستادملی مقابله با کرونا گفت : حضور کارمندان در ادارات این شهرستان به صورت یک سوم بوده و باید دستگاه های اجرایی این شهرستان مصوبه های کرونایی را رعایت نمایند.

1 دی 1399

مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا روی کاغذ چیزی را تغییر نمی دهد، ضرورت ایجاد فضای امنیتی برای سلامت مردم

مدیر بخش اورژانس بیمارستان سینا گفت: فرایند اجرای محدودیت های ترددی کرونا در شهر ها به ویژه در تهران باید تغییر کند تا مردم فضای امنیتی برای تامین سلامت خود را حس کنند.

30 آذر 1399

بخشی از حقوق کارگران شرکت جهادنصر پروژه 46 هزار هکتاری پرداخت شد ، واریز مابقی حقوق طی 45 روز آینده

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویان سیستان و بلوچستان گفت: بعد از ماه ها پیگیری بخشی از حقوق کارگردان شرکت جهادنصر همدان مربوط به پروژه 46 هزار هکتاری، هفته جاری پرداخت و مابقی آن طی 45 روز آینده واریز می گردد.

29 آذر 1399

آزمون های بین المللی زبان لغو شد

آزمون های بین الملل (TOEFL, GRE, IELTS, UKVI, LIFE Skills & TELC) و آزمون الکترونیکی زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (TOLIMO) لغو شدند.

29 آذر 1399