اخبار سیاسی

روسیه: تحریم های غرب توان مقابله با کرونا را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه کشورهای غربی را به تمامیت خواهی در عرصه روابط بین الملل متهم کرد و گفت: این روش آنها برای تحمیل مواضعشان به دیگران است.

19 خرداد 1400

قطر برای شراکت گازی به سمت چین چرخید

قطر که تا به امروز برای فناوری و دسترسی جهانی به غولهای غربی متکی بود، سرگرم مذاکره با شرکتهای چینی برای حضور در پروژه توسعه گاز طبیعی مایع این کشور است.

8 خرداد 1400

ملاقات عراقچی با گروسی امشب

خبرنگاران : عراقچی معاون وزیر امور خارجه که برای شرکت در دور جدید مذاکرات در چارچوب کمیسیون مشترک برجام وارد وین شد، امشب با گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات می نماید.

7 خرداد 1400

هشدار گلوبال تایمز چین به آمریکا: در افتادن با ما و روسیه یک کابوس مطلق است

روزنامه چاپ حزب حاکم کمونیست چین در چندین سرمقاله به آمریکا و متحدانش هشدار داد که علیه پکن و مسکو هیچ اقدام تحریک آمیزی انجام ندهند و پیشنهاد کرد که دو کشور اکنون خیلی قوی تر از بلوک قدیمی شرق هستند.

4 خرداد 1400

دو محوطه باستانی در کرج کشف شد

عباس نور ی، سر پرست معاونت میر اث فرهنگی البرز با اعلام خبر کشف محوطه باستانی در کرج، اظهار کرد: بر اساس بر ر سی ها و باز دید ها میدانی صورت گرفته در منطقه بیلقان جاده چالوس دو محوطه باستانی شناسایی شد.

2 خرداد 1400

ملاقات ظریف با خرسند بارزانی، عکس

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه ملاقات با مسئولین اقلیم کردستان با شادمان بارزانی نخست وزیر اقلیم ملاقات و مصاحبه کرد.

28 اردیبهشت 1400

ابراز خوش بینی درباره مشارکت بالای سوری های مقیم خارج در انتخابات ریاست جمهوری

سفیران سوریه در کشورهای مختلف مراتب خوش بینی خود را درباره میزان مشارکت بالای سوری های مقیم خارج در انتخابات ریاست جمهوری سوریه ابراز داشتند.

28 اردیبهشت 1400

ملاقات فرستاده نخست وزیر انگلیس با معاون وزیر دفاع عربستان

فرستاده ویژه نخست وزیر انگلیس در ملاقات با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی، همکاری دفاعی دو کشور را آنالیز کرد.

25 اردیبهشت 1400

مشایخی: جوجه به قیمت 6 هزار تومان هم پیدا نمی شود، هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ

یک تولیدکننده مرغ گفت: علی رغم قیمت مصوب 4200 تومان، جوجه به قیمت 6 هزار تومان هم پیدا نمی شود و این زنگ هشداری برای افزایش دوباره قیمت مرغ در بازار است.

22 اردیبهشت 1400

آخرین کوشش های دیپلماتیک ایران برای حل مشکل نفتکش صافر محور گفت وگوی خاجی و محمد عبدالسلام

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با محمد عبدالسلام آخرین کوشش های دیپلماتیک ایران برای حل مشکل نفتکش صافر را تشریح و نسبت به برطرف محاصره یمن و دستیابی به توافق صلح پایدار ابراز امیدواری کرد.

19 اردیبهشت 1400

بلینکن: غنی سازی 60 درصدی ایران، تحریک آمیز است

وزیر خارجه آمریکا با تحریک آمیز خواندن اعلامیه ایران مبنی بر غنی سازی 60 درصدی اورانیوم، مدعی شد این اطلاعیه سوالاتی را درباره جدی بودن ایران درخصوص مذاکرات هسته ای ایجاد می نماید.

17 اردیبهشت 1400

بازداشت یک دریادار مخالف خروج ترکیه از کنوانسیون مونترو

دفتر دادستانی ترکیه حکم دستگیری یکی از دریادارانی را که نامه مخالفت با خروج از کنوانسیون مونترو را امضا کرده بود، صادر کرده است.

16 اردیبهشت 1400

باید آثار برداشته شدن تحریم ها را ببینیم، صرف امضای برطرف تحریم ها کافی نیست

معاون وزیر امور خارجه گفت: مقصود ما از راستی آزمایی این است که در عمل آثار برداشته شدن تحریم ها را ببینیم. این که آمریکا صرفا برطرف تحریم ها را امضا کند، کافی نیست و باید آثار برداشته شدن تحریم ها را روی زمین ببینیم.

12 اردیبهشت 1400

آشنایی با شرایط مختلف برای دریافت اقامت اتریش

در این مقاله قصد داریم یکی از مقصدهای تعیین مسافران را ذکر نموده و شما را برای سفر دائمی اقامت اتریش آماده کنیم. مهاجرت به اتریش نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر راه های گوناگونی دارد و شما می توانید در ادامه این مقاله از مجله گردشگری علی بابا همه نکات...

11 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 30 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان اختصاص یافت

اهواز - خبرنگاران - رییس مجمع نمایندگان خوزستان از موافقت وزیر بهداشت با اختصاص 30 هزار دوز واکسن کرونا به این استان اطلاع داد و گفت: قرار شد در روزهای آینده این تعداد واکسن وارد خوزستان گردد.

8 اردیبهشت 1400

وحشت کارآفرینان از سرنوشت ما

رئیس جمهور چین می خواهد برای دستیابی به جهش مالی در قالب برنامه پنج ساله، کشورش را به نیروگاه دیجیتال تبدیل کند تا رقبای جهانی عرصه فناوری را کنار بزند. اما مدیران تکنولوژی و کارآفرینان چینی که باید نقش اول را در این برنامه اجرا نمایند، با هراس از سرنوشت...

31 فروردین 1400

ثبت نام اینترنتی شورای شهر تا کی ادامه دارد؟ خبرنگاران

ثبت نام اینترنتی شورای شهر تا ساعتی دیگ ادامه دارد.

29 فروردین 1400

دبیر کل سازمان ملل خواستار توقف فوری سرکوب ها در میانمار شد

دبیر کل سازمان ملل امروز دوشنبه در اظهاراتی خواستار توقف فوری زور وحشیانه توسط عاملان اصلی کودتای نظامی در میانمار شده است.

25 فروردین 1400

پیامدهای تحریم همچون تروریسم و جنایت جنگی است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تحریم ها را غیر انسانی، غیراخلاقی و غیرقانونی دانست و گفت: پیامدهای گسترده، ویرانگر و درازمدت آن هم به اندازه تروریسم، وحشیانه و هم به اندازه جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت، جنایتکارانه است.

23 فروردین 1400

واکنش کاندیدای نظامی انتخابات 1400 به خبر بازداشت مشاورش

حسین دهقان وزیر پیشین دفاع و نامزد انتخابات 1400 در توئیتی نسبت به شایعه بازداشت مشاورش واکنش نشان داد و نوشت:

19 فروردین 1400
تعداد: (80)