اخبار سیاسی

حمایت نمایندگان از اقدامات وزیر نفت

نماینده یزد در مجلس گفت: نمایندگان با امضای بیانیه ای از اقدامات وزیر نفت در چند ماه گذشته در حوزه فروش نفت و فرآورده های نفتی حمایت کردند.

28 خرداد 1401

انقلاب مشروطه بر تن جامعه و ساختاری پیشامدرن، مواجهه ایرانیان با تمدن غرب

خبرنگاران- مجید علیپور، پژوهشگر تاریخ: مواجهه ایرانیان با تمدن غرب پیامدهای ناگزیری داشت که از مهم ترین آنها آگاهی از مقدار عقب ماندگی و انحطاط خود بود. اصلاحات دیوانی و تکاپوهای نظری از جمله واکنش ها به این شرایط تازه بود که نهایتا سیر وقایع را به انقلاب...

19 خرداد 1401

تور ارزان ترکیه: تونس سفیر ترکیه را در اعتراض به اظهارات اردوغان احضار کرد

وزیر خارجه تونس اظهار داشت که در تماس با همتای ترکیه ای خود، اظهارات رئیس جمهور ترکیه را مداخله در امور تونس دانسته و مراتب اعتراض خود از این اظهارات به سفیر آنکارا ابلاغ نموده است.

16 خرداد 1401

تور استانبول ارزان: موضع دولت عثمانی درباره مشروطه ایران پیچیده است، ایرانیان ساکن استانبول دغدغه هویت ملی داشتند

خبرنگاران- مرتضی ویسی: وقوع انقلاب مشروطه در ایران نقطه عطف بسیاری از تحولات معاصر تاریخ کشور ما است اما نکته ای که حائز اهمیت است وجوه پنهان ابعاد این اتفاق و تحول مهم است. با گذر بیش از یک قرن از پیروزی ظاهری انقلاب مشروطه در ایران اما همچنان وجوه نامکشوف...

14 خرداد 1401

اختصاص 1500 میلیارد تومان تسهیلات برای خسارات دیدگان سرمازدگی در یزد

خبرنگاران/یزد مهران فاطمی استاندار یزد پس از وقوع خسارت سنگین ناشی از سرمازدگی به محصولات کشاورزی استان، پیگیری های جدی را در راستای جبران خسارت های وارد آمده به کشاورزان سختکوش استان به عمل آورد.

9 خرداد 1401

تور روسیه ارزان: پوتین: روسیه و چین مخالف تحریم نمایشی المپیک هستند

رئیس جمهور روسیه نه تنها از موضوع تحریم نمایشی المپیک پکن حمایت نکرد بلکه از ملاقات با همتای چینی خود در جریان این بازی ها اطلاع داد.

7 خرداد 1401

عربستان اولین ناوچه را از اسپانیا تحویل گرفت

خبرگزاری خبرنگاران-نیروی دریایی عربستان سعودی اولین ناوچه خود را از شرکت کشتی سازی اسپانیایی تحویل گرفت.

5 خرداد 1401

نوری: طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت در سال 1401 اجرایی می گردد

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در نشست با جمعی از فرهنگیان شهرستان تربت حیدریه گفت طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت تدوین و در سال 1401 اجرایی خواهد شد.

18 اردیبهشت 1401

در پی جذب سرباز مهارت به عنوان نیروی کار ماهر صنعت هستیم

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای با عنوان اینکه در برنامه های اصلی دانشگاه در پی جذب سرباز مهارت به عنوان نیروی کار ماهر صنعت هستیم، گفت: ان شاالله در روزهای آینده رایزنی های اولیه این امر با ستاد کل نیروی های مسلح صورت خواهد پذیرفت.

15 اردیبهشت 1401

دغدغه تامین گندم با حمل و نقل ریلی برطرف شد

جلالی گفت:دغدغه حفظ کیفیت محصولات، سرعت انتقال از جنوب کشور و تامین غلات از جمله گندم و نهاده های دامی، با حمل و نقل ریلی در شرق استان سمنان برطرف شد.

12 اردیبهشت 1401

مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند که زمان آن به زودی اعلام خواهد شد.

1 اردیبهشت 1401

ارسال پیامک به ثبت نام کنندگان در طرح نهضت ملی مسکن، فرصت دو ماهه برای ثبت نام در شهرهای تازه

یک مقام مسئول گفت: برای هر شهر از زمان قرار گرفتن در سامانه، 2 ماه مهلت ثبت نام وجود دارد که ممکن است برای برخی از شهر ها 40 روز به جای مانده باشد.

29 فروردین 1401

کیسینجر، عامل نفوذ چین؟!

ایسنا نوشت:در محتوای یک کتاب نو، استدلال شده است که نخبگان آمریکا از روابط با چین برای افزایش ثروتشان سوءاستفاده نموده اند و با این کارشان به قدرتمندتر شدن پکن یاری نموده اند.

21 فروردین 1401

پرداخت وام 90 میلیون دلاری به ایران برای مقابله با کرونا

معاون وزیر امور مالی و دارایی از تصویب اعطای وام 90 میلیون دلاری به ایران در بانک جهانی برای مقابله با بیماری کرونا اطلاع داد.

3 فروردین 1401

تور ارزان فرانسه: منطقه 2 هزار ساله در جنوب فرانسه کشف شد

بقایای یک محله قدیمی در کاوش های باستان شناسان در شهر لیون فرانسه کشف شد.

29 اسفند 1400

اشنایی با جاذبه های شهر اتاوا

طی سفر به کانادا نباید از شهر اتاوا به سادگی گذشت. این شهر نیز مانند رقبای گردشگری خود دیدنی های بسیاری دارد که می توانید به یاری این راهنما با آن ها به خوبی آشنا شوید.

21 اسفند 1400

فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن غیرقانونی است

وزیر راه و شهرسازی بر غیرقانونی بودن فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن تاکید نمود.

18 اسفند 1400

تور ارزان برزیل: پیشنهاد برزیل برای تهاتر کالا با ایران

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ملاقات با لودمار گونسالوس دی آگیارنتو، سفیر جمهوری فدراتیو برزیل و هیات همراه با برشمردن ظرفیت های بالقوه همکاری در زمینه های معدن، پتروشیمی، صنایع پزشکی، صنایع کشاورزی، صنایع ماشین سازی، خودروسازی...

14 اسفند 1400

آشنایی با اکوتوریسم و نقش آن در حفظ محیط زیست

آشنا با مفهوم اکوتوریسماکوتوریسم، نوعی رویکرد گردشگری است که در آن گردشگران با اهداف معین به سفری مسئولانه از منطقه ها طبیعی نامسکون و دست نخورده دنیا می پردازند. هدف از رویکرد بیشتر آموزش و تربیت مسافران برای حمایت از زیست بوم و منابع طبیعی، احترام...

9 اسفند 1400

جوامع کوهستانی در راه صعود به قله های گردشگری

فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) و سازمان جهانی گردشگری، نشریه جدیدی را در رویدادی به مناسبت روز جهانی کوهستان 2021 راه اندازی کردند تا از این طریق به رونق گردشگری پایدار و همه گیر در جوامع کوهستانی یاری نمایند

12 بهمن 1400
تعداد: (148)