استفاده از ChatGPT به دلیل نگرانی های حریم خصوصی کاربران، در ایتالیا ممنوع شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، مقام ملی حفاظت از داده های ایتالیا گفت که دسترسی OpenAI، شرکت آمریکایی توسعه دهنده ChatGPT به داده های کاربران ایتالیایی را فوراً مسدود کرده است و تحقیقاتی را در مورد آن آغاز خواهد کرد. براساس گزارش نشریه Politico، این دستور موقت بوده و تا زمانی که OpenAI از قانون مهم حریم خصوصی اتحادیه اروپا، یعنی GDPR پیروی نکند، ادامه خواهد داشت.

استفاده از ChatGPT به دلیل نگرانی های حریم خصوصی کاربران، در ایتالیا ممنوع شد

OpenAI که به دلیل استفاده از داده های کاربران زیر ذره بین قرار گرفته است، اکنون 20 روز فرصت دارد تا به این موضوع واکنش نشان دهد.

رگولاتور های حوزه حریم خصوصی ایتالیا روز جمعه، 11 فروردین ماه، دستور ممنوعیت چت بات هوش مصنوعی ChatGPT را به دلیل نقض حریم خصوصی صادر کردند.

مقام ملی حفاظت از داده های ایتالیا اعلام کرد که دسترسی OpenAI، شرکت آمریکایی توسعه دهنده ChatGPT به داده های کاربران ایتالیایی را فوراً مسدود کرده است و تحقیقاتی را در مورد آن آغاز خواهد کرد. براساس گزارش نشریه Politico، این دستور موقت بوده و تا زمانی که OpenAI از قانون مهم حریم خصوصی اتحادیه اروپا، یعنی GDPR پیروی نکند، ادامه خواهد داشت.

به گفته این مقام مسئول، شرکت OpenAI برای آموزش الگوریتم های چت بات خود، داده های شخصی کاربران را جمع آوری و ذخیره می کند که برای انجام این کار مبنای قانونی ندارد. همچنین ادعا شده است که این شرکت داده ها را به طور نادرستی پردازش می کند.

علاوه براین به گفته مقامات ایتالیایی، ChatGPT همچنین اخیراً دچار نقض اطلاعات شده و مکالمات کاربران و اطلاعات پرداخت آن ها را در معرض دید قرار داده است. نگرانی اشاره شده دیگر به عدم تأیید سن کاربران از طریق OpenAI مربوط می شود که این امر می تواند بچه ها را در معرض پاسخ های کاملاً نامناسب قرار دهد.

جریمه احتمالی سازنده ChatGPT

OpenAI در اتحادیه اروپا دفتری ندارد، اما کننده آن در منطقه مالی اروپا 20 روز فرصت دارد تا نحوه برنامه ریزی خود برای تطبیق ChatGPT با قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا را اعلام کند. در غیر این صورت، استارتاپ آمریکایی مجبور خواهد شد تا 4 درصد از درآمد جهانی خود را به عنوان جریمه پرداخت کند.

به دلیل طیف گسترده ای از خطرات مربوط به حریم خصوصی، امنیت سایبری و ارائه اطلاعات نادرست، در چند وقت گذشته درخواست های زیادی برای مسدودسازی نسخه های تازه ChatGPT و بررسی OpenAI ارائه شده است. ایلان ماسک و ده ها کارشناس هوش مصنوعی اخیراً خواستار توقف ارائه به روزرسانی های تازه برای ChatGPT شده بودند. گروه حمایت از مصرف کننده BEUC نیز روز گذشته از مقامات اتحادیه اروپا و ملی خواسته بود تا تحقیقات خود در مورد ChatGPT را آغاز کنند.

منبع:دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 11 فروردین 1402 بروزرسانی: 11 فروردین 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 920

به "استفاده از ChatGPT به دلیل نگرانی های حریم خصوصی کاربران، در ایتالیا ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ChatGPT به دلیل نگرانی های حریم خصوصی کاربران، در ایتالیا ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید