امکان سفر برای افرادی که واکسن کرونا نزدند، محدود می گردد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، به گزارش خبرنگاران، باقرجوان، مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در برنامه گفت و گوی 18:30 شبکه خبر در مورد جزئیات محدودیت های سفر با توجه به شرایط نو کرونایی توضیح داد: با توجه به مصوبه اخیر ستاد مرکزی مقابله با کرونا استفاده از ناوگان عمومی محدودتر شده است به این شکل که افرادی که تمایل به تزریق واکسن ندارند اجازه استفاده از ناوگان را ندارند مگر اینکه تست پی سی آر 72 ساعته منفی داشته باشند.

امکان سفر برای افرادی که واکسن کرونا نزدند، محدود می گردد

او ادامه داد: از ابتدای آذرماه، اجرای شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی برای ترغیب افراد برای استفاده از واکسن و تست پی سی آر منسجم تر و سیستمی تر می گردد.

باقرجوان اعلام کرد: تا امروز با رعایت شیوه نامه ها جابجایی مسافر در ناوگان عمومی با 50 درصد ظرفیت انجام می گرفت اکنون می توانند ظرفیت را به 80 درصد اضافه نمایند. در صورتی که واکسیناسیون سراسری در کشور به 80 درصد برسد استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای به 100 درصد خواهد رسید.

راه اندازی سامانه امید با همکاری وزارتخانه های بهداشت و کشور

در ادامه برنامه آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در این خصوص توضیح داد: سامانه امید با همکاری وزارت بهداشت و کشور از اول آذر ماه راه اندازی می گردد تا همزمان با صدور بلیت، کارت واکسن هم بارگذاری گردد.

او ادامه داد: مسافران برای دریافت بلیت باید دو دوز واکسن را تزریق نموده باشند در غیر این صورت باید تست پی سی آر بدهند.

آدم نژاد توضیح داد: در ناوگان جاده ای باید ردیف های آخر خالی بماند که اگر مسافری علائم داشته باشد جداسازی گردد.

او اعلام کرد: از اول آذرماه امکان صدور بلیت در حمل و نقل هوایی و ریلی برای افرادی که واکسینه نشده اند وجود نخواهد داشت و در حمل و نقل جاده ای هم گشت های راهداری در تمام استان ها، راستا ها را کنترل خواهند کرد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکسی های سواری تا واکسیناسیون 80 درصد افراد جامعه باید با همان ظرفیت قبلی اقدام به حمل مسافر نمایند.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 595

به "امکان سفر برای افرادی که واکسن کرونا نزدند، محدود می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان سفر برای افرادی که واکسن کرونا نزدند، محدود می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید