تاثیر ورزش در کاهش ریسک دیابت بارداری

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، بر اساس یک مطالعه جدید، زنان بارداری که در سه ماهه اول بارداری بیشتر ورزش می نمایند در معرض خطر کمتر ابتلا به دیابت بارداری قرار دارند.

تاثیر ورزش در کاهش ریسک دیابت بارداری

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل محققان دانشگاه تنسی آمریکا نشان داد که خطر کمتر ابتلاء به دیابت بارداری با حداقل 38 دقیقه ورزش با شدت متوسط در روز در ارتباط است. درحالیکه توصیه فعلی بر ورزش روزانه حداقل 30 دقیقه به مدت 5 روز در هفته تاکید دارد.

سامانتا ارلیچ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما می دانیم که ورزش برای زنان باردار سالم بی خطر و مفید است. این نتایج نشان می دهد که ورزش برای جلوگیری از دیابت بارداری مفید است، اگرچه برای بهره مندی از این مزیت باید کاری بیش از آنچه در حال حاضر توصیه شده است انجام گردد.

دیابت بارداری به دیابتی گفته می گردد که برای اولین بار در دوران بارداری تشخیص داده می گردد. این عارضه

می تواند مسائل جدی سلامت از جمله عوارض بارداری و عوارض زایمان و همچنین افزایش خطر ابتلاء به دیابت در مادر و کودک را در آینده ایجاد کند.

مطالعه مشاهده ای بر اساس میزان خودگزارش دهی زنان در سه ماهه اول بارداری انجام شد. این مطالعه نشان داد که ورزش روزانه حداقل 38 دقیقه، ریسک ابتلاء به دیابت بارداری را 2.1 مورد در هر 100 زن و خطر قند خون غیرطبیعی را 4.8 مورد در هر 100 زن کاهش می دهد.

ارلیچ در ادامه می افزاید: ما می دانیم که از هر 100 زن، 6 تا 10 زن به دیابت بارداری مبتلا می شوند. اگر فعالیت بیشتر می تواند این میزان را به دو زن در هر 100 کاهش دهد، بسیار پرفایده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 131

به "تاثیر ورزش در کاهش ریسک دیابت بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ورزش در کاهش ریسک دیابت بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید