تامین منابع مالی تلویزیون دلیل دعوای آمدن یا نیامدن دو چهره سلبریتی

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، فرهیختگان نوشت: روزنامه اصولگرای فرهیختگان ارگان دانشگاه آزاد در مطلبی تاکید نمود صدا وسیما مخاطب و آگهی ندارد.

تامین منابع مالی تلویزیون دلیل دعوای آمدن یا نیامدن دو چهره سلبریتی

هستند کسانی که واقعا استعداد عجیبی در پنهان کردن واقعیت دارند. استعدادی که قطعا پیمان جبلی، رئیس صداوسیما ندارد و از دل مصاحبه هایش می گردد نکته های قابل توجهی پیدا کرد که واقعیت امروز تلویزیون را بهتر نشان می دهد. او در گفت وگویی که هفته پیش داشت و می خواست منظورش را از عبارت مدیر باج بده و باج بگیر شرح بدهد یک جمله کلیدی گفت: به بهانه ای که بخواهند برای ما منابع مالی تامین نمایند، نه ما زیر بار باج دادن می رویم، نه زیر بار باج گرفتن

به نظر می رسد که حرف اصلی همینجاست نه آن دعوای کذایی بر سر آمدن یا نیامدن دوتا چهره سلبریتی! صداوسیما درگیر مسائل مالی است و حالا مدیران در بین پیشنهادهایشان برای حل این مسائل، به سراغ آوردن چهره های مشهور رفتند.

مدیران تلویزیون می دانند این قابی که در اختیارشان است، اگر از مجذوب کنندهیت های بصری و تفریح ساز خالی گردد، مخاطبش هم کم خواهد شد و دیگر مجذوب کنندهیتی برای بخش های بازرگانی نخواهد داشت و در آینده نزدیک، بحران ورشکستگی بر سر سازمان چاق صداوسیما آوار خواهد شد.

تلویزیون در چند سال اخیر، آرام آرام روند کاهش کیفیت و به تبع آن کاهش مخاطب را درپیش گرفته و حالا مثل گذشته های نه چندان دور، بستر وسوسه نماینده ای برای تبلیغ بنگاه ها و برند هایی مالی نیست. آن تامین منابع مالی که پیمان جبلی به آن اشاره دارد هم از همینجا می آید.

جبلی به خاطر پایبندی به همان ایده های برنامه سازی تیمش، می گوید برای مجذوب کننده شدن آنتن حاضر نیست به کسی باج بدهد، اما از سوی دیگر واقعیتی هم پیش روی او و سازمانش واقع شده است که تامین منابع مالی به این سادگی ها نیست و با خیال پردازی محقق نمی گردد.

تا دو، سه سال قبل، تلویزیون برنامه های متنوع و پرمخاطبی داشت و فارغ از نقد ها و ایراد های محتوایی به هرکدام شان، محلی معتبر برای جذب سرمایه بودند. این برنامه ها امکان مناسبی برای پر کردن خزانه تلویزیون فراهم می کرد، اما حالا کدام برنامه تلویزیون را سراغ دارید که قدر و مقدار مجذوب کنندهیتی همانند عصر نو، خندوانه یا دورهمی را داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 975

به "تامین منابع مالی تلویزیون دلیل دعوای آمدن یا نیامدن دو چهره سلبریتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین منابع مالی تلویزیون دلیل دعوای آمدن یا نیامدن دو چهره سلبریتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید