تلفات سنگین مزدوران هادی و الاصلاح در مأرب؛ 4 سرکرده ارشد کشته شدند

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در مأرب پیروز به پیشروی شدند و در جریان این درگیریها، صدها نفر از مزدوران وابسته به حزب الاصلاح و دولت مستعفی کشته و زخمی شدند.

تلفات سنگین مزدوران هادی و الاصلاح در مأرب؛ 4 سرکرده ارشد کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن از کشته شدن شمار زیادی از سرنموده های خود در اطراف شهر راهبردی مأرب خبر دادند.

پایگاه خبری البوابه الیمنیة الاخباریه به نقل از این منابع گزارش داد: صدها نفر از نیروهای [عبد ربه منصور] هادی [رئیس جمهور فراری یمن] و [حزب اخوانی] الاصلاح طی ساعات گذشته کشته و زخمی شدند.

منابع مذکور تصریح کردند، این افراد در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته و زخمی شدند.

به گفته این منابع، در میان افراد کشته شده، دهها فرمانده نظامی دیده می گردد که از جمله مهمترین آنان می توان به عوض نکیر رئیس حزب الاصلاح در شهرستان العبدیه، احمد محمد الثابتی شهردار مشخص شده از سوی دولت مستعفی در العبدیه، عبدالرحمن الشدادی فرمانده لشکر 159 و ناصر صالح الشدادی فرمانده عملیات لشکر 159 اشاره نمود.

این در حالی است که منابع یمنی از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در اطراف مأرب خبر می دهند و تأکید دارند که نیروهای صنعاء به زودی کنترل کامل این استان نفت خیز را به دست خواهند گرفت.

ارتش و کمیته های مردمی یمن بیستم ماه جاری پیروز شدند کنترل شهر مهم و راهبردی الجوبه در استان مأرب را به دست بگیرند.

پس از تسلط ارتش یمن بر مرکز این شهر و منطقه ها اطراف، مزدوران دولت مستعفی و الاصلاح پا به فرار گذاشتند. با آزادسازی الجوبه، جهت جدیدی به سمت شهر مأرب باز شد تا محاصره مرکز این استان نفت خیز از سمت جنوب تکمیل گردد.

در ماههای گذشته نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی شروع نموده و این بار از سمت جنوب و جنوب شرق در حال پیشروی به سمت شهر هستند.

استان مأرب به دلیل دارا بودن منابع غنی نفت و گاز از ارزش مالی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید خاتمه کار دولت مستعفی منصور هادی و ائتلاف سعودی در یمن را اعلام نمود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 537

به "تلفات سنگین مزدوران هادی و الاصلاح در مأرب؛ 4 سرکرده ارشد کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات سنگین مزدوران هادی و الاصلاح در مأرب؛ 4 سرکرده ارشد کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید