خاموشی ها در راه است؟ ، رکورد مصرف برق به 71500 مگاوات رسید

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، سخنگوی صنعت برق گفت: به دلیل افزایش دمای هوا رکورد مصرف برق به 71500 مگاوات رسید، ولی شبکه سراسری برق پایدار است و خاموشی برنامه ریزی شده ای را در دستور کار نداریم.

خاموشی ها در راه است؟ ، رکورد مصرف برق به 71500 مگاوات رسید

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه روز گذشته تقاضای مصرف برق تا 71 هزار و 500 مگاوات پیش رفته که همین مساله فشار زیادی را روی شبکه و تاسیسات برق ایجاد کرده است، اظهار کرد: اکنون شرایط تامین برق پایدار است اما افزایش مصرف احتمال وقوع حوادث را زیاد می کند که با کاهش مصرف از طریق مشترکان حوادث روی شبکه کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه تمام کارکنان و تجهیزات صنعت برق در آمادگی کامل هستند، شرح داد: نیازمند همراهی همه مشترکان برای گذر این شرایط هستیم. لازم است همه مشترکان با رعایت بیشتر موارد مدیریت مصرف صنعت برق را یاری کنند تا گرمای هوا مانع برق رسانی نشود.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه هیچ برنامه ای برای انتشار جداول خاموشی وجود ندارد و با همکاری مردم می توانیم تابستان را پشت سر بگذاریم، گفت: مشترکان با رعایت بیشتر نه تنها می توانند پاداش صرفه جویی بگیرند بلکه پایداری شبکه برق را هم تضمین خواهند کرد.

به گفته رجبی مشهری اکنون شرایط پایدار است اما اگر مشترکان با مشکل روبرو شدند می توانند به سامانه 121 موضوع را گزارش دهند، همکاران ما نیز در زمانی کوتاه مشکل را برطرف خواهند کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 961

به "خاموشی ها در راه است؟ ، رکورد مصرف برق به 71500 مگاوات رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاموشی ها در راه است؟ ، رکورد مصرف برق به 71500 مگاوات رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید