خط تولید ماسک سه بعدی 5 لایه مورد بهره برداری قرار گرفت

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، دکتر علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از زیرساخت ها و طرح های توسعه ای و زیرساختی در حال ساخت و بهره برداری منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورد.

خط تولید ماسک سه بعدی 5 لایه مورد بهره برداری قرار گرفت

دکتر علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از زیرساخت ها و طرح های توسعه ای و زیرساختی در حال ساخت و بهره برداری منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورد.

در جریان این بازدید که مهندس وحید طالب پور، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان نیز حضور داشت، دکتر علی جدی با حضور در برخی واحد های تولیدی-صادراتی بخش خصوصی منطقه،بخش های مختلف مجتمع بندری کاسپین و امکانات موجود در فاز تجارت و گردشگری منطقه، از نزدیک در جریان توانمندی های صادراتی،ترانزیتی و توریستی منطقه بهمراه فرآیندهای خدماتی و حمایتی سازمان جهت تسهیل و توسعه صادرات به بازارهای خارجی و داخلی قرار گرفت.

وی با تصریح بر ظرفیت های قابل توجه و امکانات خوب زیرساختی موجود در منطقه آزاد انزلی،بر همکاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به منظور تسهیل در امور اجرایی و قانونی مرتبط با منطقه آزاد انزلی و گسترش همکاری ها با کشورهای حوزه اوراسیا تأکید کرد.

در ادامه این برنامه از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره یک منطقه بازدید به عمل آمدکه در جریان بررسی برخی از مسائل تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی به خصوص در حوزه فولاد در دو واحد تولیدی خزر منبع و شمش مورد ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد مراتب گزارش چالش های تامین مواد اولیه این واحدها طی گزارشی برای کمیسیون صنایع مجلس جهت پیگیری و اقدامات بعدی ارسال شود.

همچنین در جریان این دیدار، خط تولید ماسک های جدید سه بعدی 5 لایه شرکت لوتوس تجارت خزر نیز به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

واحد تولیدی که از آغاز بحران کرونا در اسفندماه سال گذشته تا به امروز به همراه کارخانجات افرند تاج و کوک و دوک و چند واحد تولیدی دیگر با تغییر بخشی از خط تولید خود اقدام به تولید لباس بیمارستانی و ماسک های سه لایه نمودند، موضوعی که نقش بسزایی در تأمین تجهیزات مقابله با ویروس کرونا در سطح منطقه و کشور ایفا نمود و در سرمایه گذاری جدید انجام شده پیروز به تولید ماسک های سه بعدی 5 لایه N94 با ظرفیت 150 هزار عدد در روز شد.

گفتنی است این واحد تولیدی با مشارکت شرکت افرند تاج قابلیت تولید 300 هزار ماسک سه لایه پرستاری در روز را نیز دارا می باشد و پیش بینی می شود با توجه به کیفیت این ماسک های 5 لایه و کارایی بیشتر انها و اخذ گواهی های مربوطه، استقبال خوبی از تولیدات این شرکت صورت گیرد.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 243

به "خط تولید ماسک سه بعدی 5 لایه مورد بهره برداری قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط تولید ماسک سه بعدی 5 لایه مورد بهره برداری قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید