سفیر روسیه در فرانسه احضار شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، خبرنگاران : فرانسه در واکنش به تحریم متقابل شماری از مقامات اروپایی از سوی مسکو، سفیر روسیه در این کشور را احضار کرد.

سفیر روسیه در فرانسه احضار شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سفیر روسیه در پاریس امروز به وزارت خارجه فرانسه احضار شد.

اسپوتنیک گزارش داد، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای در این باره دلیل این اقدام پاریس را اعلام اعتراض کشورش به روسیه پیرامون تحریم متقابل شماری از اعضای مجلس اروپا از سوی مسکو مطرح نمود.

وزارت خارجه روسیه چندی پیش با صدور بیانیه ای از وضع تحریم و مقررات منع ورود دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا، یورگ رائوپاچ دادستان برلین و 6 شهروند دیگر اتحادیه اروپا به این کشور اطلاع داد.

بر اساس بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه، تحریم وضع شده علیه افراد مذکور در پاسخ متقابل مسکو به تحریم های شورای اروپا علیه 6 تن از شهروندان روسیه در تاریخ 2 و 22 مارس بودند.

گفتنی است که افرادی چون ایوان آبولینس رئیس شورای رسانه های الکترونیک لیتوانی، ماریس بالتینز رئیس مرکز دولتی زبان لیتوانی، ژاک مایر عضو هیأت نمایندگی فرانسه در مجمع مجلسی شورای اروپا، آسا اسکات رئیس بخش امنیت آژانس تحقیقات دفاعی سوئد، ایلمار توماسک مدیرکل مرکز رسیدگی زبان استونی، ورا جورووا معاون کمیته ارزش ها و شفافیت کمیسیون اروپایی نیز در فهرست افراد ممنوع الورود به روسیه به چشم می خورند.

وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه خود با تاکید بر اینکه بروکسل پیشنهادات روسیه برای حل و فصل مسائل موجود میان دو طرف به وسیله مصاحبه را رد نموده، آورده بود: اتحادیه اروپا سیاست وضع تحریم های یک جانبه غیرقانونی علیه شهروندان و سازمان های روسی را ادامه می دهد. تنها در مارس، 6 شهروند روسیه تحت محدودیت های غیرقانونی اتحادیه اروپا قرار گرفتند. این عمل با منشور ملل متحد و هنجارهای اساسی حقوق بین الملل مغایرت داشته و با احساسات ضد روسی همراه است که عمداً توسط رسانه های غربی در حال انتشار هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 372

به "سفیر روسیه در فرانسه احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه در فرانسه احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید