صندوق نوآوری و شکوفایی متولی اصلی تأمین مالی دانش بنیان ها

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، مدیرتوانمند سازی صندق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی متولی اصلی تأمین مالی نوآوری در کشور است.

صندوق نوآوری و شکوفایی متولی اصلی تأمین مالی دانش بنیان ها

مرضیه شاوردی مدیرتوانمند سازی صندق نوآوری و شکوفایی در گفت وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی خبرنگاران، اظهار کرد: جهت ایده پردازی تا تجاری سازی، جهتی پیچیده و پرپیچ و خم است و به همین دلیل از هزاران ایده ای که در فکر افراد ظهور می کند، 10 ایده تجاری و وارد بازار می شود. در کشور های مختلف نهاد های دولتی حمایتی مختلفی برای کمک به تسهیل این جهت پیشرفته است.

او گفت: در ایران نیز نهاد هایی مانند شتابدهنده ها، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، معاونت علمی و فناوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق های پژوهش و فناوری، نهاد های سرمایه گذاری خطرپذیر، فرشتگان سرمایه گذار و در این راستا شکل گرفته اند و در مراحل مختلف دوره عمر محصول خدمات متنوعی را به نوآوران و کارآفرینان ارائه می کنند.

مدیرتوامند سازی صندق نوآوری و شکوفایی اعلام نمود: یکی از مسائل مهم در این جهت، تأمین مالی و توسعه توانمندی های مدیریتی و کسب وکار در نوآوران است صندوق نوآوری و شکوفایی که متولی اصلی تأمین مالی نوآوری در کشور است، خدمات متنوعی را برای مراحل مختلف دوره عمر محصول توسعه داده و با ابزار های متنوعی اقدام به حمایت از شرکت های دانش بنیان می کند.

او اضافه نمود: در مراحل ابتدایی، از طریق کمک هزینه تحقیق و توسعه امکان انجام پروژه های پژوهشی و توسعه محصولات و خدمات تازه در شرکت های دانش بنیان را فراهم می کند. همچنین با برگزاری رویداد های دوشنبه استارت آپی و پیوند، فرایند استقرار تیم های نوآور و شرکت های نوآفرین در شتابدهنده ها و نیز جذب سرمایه برای آن ها را تسهیل می کند.

شاوردی گفت: در این مرحله همچنین برنامه های متنوع حمایت از شتابدهنده ها زیرساخت لازم برای استقرار و رشد تیم های نوآور و شرکت های نوآفرین را فراهم می کند. در مراحل بعدی، خدمات آموزش و مشاوره، تسهیلات متنوع و خدمات تأمین مالی جمعی و هم سرمایه گذاری صندوق به کمک شرکت های دانش بنیان می آید.

او اعلام نمود: در این مراحل خدمات مالکیت فکری و استاندارد صندوق به شرکت ها در شناسایی و حفاظت از دارایی های فکری و نیز دریافت استاندارد های ضروری برای محصولات دانش بنیان کمک می کند.

مدیرتوامند سازی صندق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مرحله ورود به بازار و توسعه بازار های داخلی اظهار کرد: در مرحله ورود به بازار و توسعه بازار داخلی و خارجی نیز خدمات لیزینگ و استصناع، حمایت از حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، اعزام و پذیرش هیئت های تجاری، راه اندازی نمایشگاه های دائمی خارجی به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود. همچنین خدمات انتشار اوراق امکان جذب منابع مالی از عموم مردم را برای شرکت های دانش بنیان بالغ فراهم می کند.

او گفت: جو تید و جان بسنت در کتاب مدیریت نوآوری، نوآوری را در چهار بعد می دانند نوآوری در محصول (product): کالاهایی که سازمان تولید و روانه بازار کرده یا خدماتی که به مشتریان خود ارائه می کند، نوآوری در موقعیت(position) سازمان، محصولات و خدمات خود را به چه کسانی تحویل می دهد و ارائه می کند، نوآوری در فرآیند (process): روش و شیوه ای که شرکت، محصولات و خدمات را ایجاد کرده و تحویل می دهد و نوآوری در پارادایم (مدل کسب وکار) (paradigm): روشی که سازمان فکر می کند و شیوه ای که کسب وکار خود را با آن متد انجام می دهد.

بیشتربخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 569

به "صندوق نوآوری و شکوفایی متولی اصلی تأمین مالی دانش بنیان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق نوآوری و شکوفایی متولی اصلی تأمین مالی دانش بنیان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید