فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن غیرقانونی است

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، وزیر راه و شهرسازی بر غیرقانونی بودن فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن تاکید نمود.

فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن غیرقانونی است

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه مراسم افتتاح 426 طرح سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به شیوه نامه ابلاغی وزارت بهداشت به سازمان هواپیمایی کشوری، توضیح داد:

گواهی تست منفی کرونا با اعتبار حداکثر 72 ساعت ارائه گردد و مسافران کشور های خارجی می توانند به این صورت به ایران بیایند و اگر این تست نباشد نه به آن ها بلیط فروخته می گردد و نه اجازه سوار شدن به هواپیما به چنین مسافرانی داده می گردد.

اسلامی با اشاره به ممنوعیت سفر از مبدا انگلیس و 11 کشور دیگر از اول آذرماه، اظهار کرد:

مسافران این کشورها به هیچ شکل نه به صورت مستقیم و نه به صورت پرواز کانکشن، نمی توانند به ایران سفر نمایند و پذیرشی نخواهد بود و هشدار هوانوردی (نوتام) در این خصوص صادر شده است.

وزیر راه و شهرسازی در واکنش به گواهی های جعلی تست کرونا در بعضی از مسافران، پیگیری این موضوع برعهده وزارت بهداشت دانست و اذعان داشت:

ماموران بهداشتی مستقر در فرودگاه های کشور اگر به تست کرونای یک مسافر شک نمایند در فرودگاه تست مجدد خواهند گرفت.

محمد اسلامی مهم ترین وظیفه وزارت راه و شهرسازی را پیشگیری از فروش بلیط به مسافران مبتلا به ویروس کرونا از طریق استعلام کد ملی در سامانه وزارت بهداشت دانست بر برخورد با هر نوع کوتاهی از افراد در این شیوه نامه تاکید نمود. وی در مورد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماها نیز گفت:

در هواپیما ها هم همان طور که مصوب شده است اگر درصد اشغال بیش از 60 درصد باشد، تخلف به حساب آمده و در این مورد تا به امروز با چندین شرکت هواپیمایی متخلف برخورد جدی شده است و به هیچ عنوان جای چانه زنی ندارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به احتمال ترجیح مردم برای استفاده وسایل حمل ونقل عمومی به منطور سفرهای نوروزی، از آمادگی دستگاه های تابعه این وزارت خانه اطلاع داد و گفت:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا متولی اعلام مجاز بودن یا نبودن سفر ها در ایام تعطیلات نوروزی هستند و ما آمادگی کامل داریم در تعامل و همکاری با این دستگاه ها، مصوبات ستاد را اجرا کنیم؛ اما نباید به علت احتمال لغو سفر های نوروزی، دستگاه های اجرایی وابسته آمادگی این امر را نداشته باشند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با یاری موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و مقرون به صرفه ترین بلیط را بخرید.

منبع: کجارو / خبرگزاری صدا و سیما
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 676

به "فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بلیط هواپیما بیش از 60 درصد ظرفیت آن غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید