کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 به سیرجان وارد شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، کاروان اتوبوسی سفیران گردشگری تبریز به شهر جهانی گلیم شیریکی پیچ (سیرجان) وارد شد.

کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 به سیرجان وارد شد

محمدحسین تجلی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، امروز شنبه 15 اردیبهشت با اشاره به منتخب شدن شهر تبریز در سال 2018 به عنوان مرکز گردشگری کشورهای اسلامی، گفت:

پس از اعلام این موضوع استان تبریز برنامه ریزی هایی را برای معرفی ظرفیت های گردشگری خود در دستور کار قرار داد و اکنون کاروان اتوبوسی متشکل از هنرمندان صنایع دستی و گروه های هنری تبریز و دیگر شهرستان های آذربایجان شرقی در 17 استان کشور به اجرا برنامه می پردازند.

وی اضافه کرد:

این کاروان به معرفی شهر تبریز به عنوان مرکز گردشگری کشورهای اسلامی می پردازد و همچنین هنرمندان صنایع دستی این کاروان به صورت سیار صنایع دستی آذربایجان و تبریز را عرضه و به نمایش می گذارند.

او اضافه کرد:

این کاروان از 13 اتوبوس تشکیل شده است که 72 نفر در این کاروان حضور دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان نمود:

11 اتوبوس این کاروان در قالب کارگاه تولید زنده و همچنین بازارچه سیار صنایع دستی برنامه ریزی شده است که در هر شهرستان علاوه بر اجرای برنامه های هنری، به فروش صنایع دستی نیز می پردازند.

او با اشاره به شدن شهرستان سیرجان در یونسکو به عنوان شهر جهانی گلیم شیریکی پیچ، ادامه داد:

بیشتر هنرمندان این کاروان از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی شمال غرب کشور هستند که برنامه ریزی های لازم برای حضور این کاروان برای آشنایی با ظرفیت های صنایع دستی به خصوص گلیم شیریکی پیچ شهر سیرجان فراهم آمده است.

تجلی آشنایی هنرمندان شمال غربی کشور با صنایع دستی شهر سیرجان مخصوصا گلیم شیریکی پیچ را از اهداف این برنامه برشمرد و شرح داد:

بازدید از آثار تاریخی، فرهنگی و گردشگری و همچنین منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای این کاروان گردشگری است.

بنا به گفته او برنامه هنرمندان کاروان گردشگری تبریز در یکی از پارک های سیرجان در عصر 15 اردیبهشت ماه برگزار می شود، همچنین مطرح کرد:

کاروان اتوبوسی گردشگری تبریز شب گذشته 14 اردیبهشت وارد شهرستان سیرجان شد و روز یکشنبه به سمت استان یزد حرکت خواهند کرد.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 665

به "کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 به سیرجان وارد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 به سیرجان وارد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید