5 فیلم کارآگاهی که داستانی عاشقانه دارند

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، فیلم های کارآگاهی که گاهی مضمون های جاسوس محور هم دارند، تقریبا نشانی از احساسات را یدک نمی کشند. در بیشتر این فیلم ها، شخصیت های خوب و بد با جدیت و بدون هیچ نشانی از آرامش برای رسیدن به هدف اصلی شان تلاش می کنند. تفاوتی ندارد این هدف دستگیری یک قاتل سرشناس باشد یا قتل عام چند انسان بی گناه دیگر؛ در فیلم های کارآگاهی، احساسات تقریبا جایگاهی ندارد.

5 فیلم کارآگاهی که داستانی عاشقانه دارند

اما لحن همیشه جدی این فیلم ها، دلیل نمی شود هیچ کارگردانی برای ساخت فیلم های کارآگاهی اما عاشقانه انگیزه ای نداشته باشد. برخلاف چیزی که تصور می کنیم، فیلم هایی که با وجود مضمون جنایی شان نشانی از عشق را همراه می کنند، چندان هم ناامیدکننده نیستند.

در ادامه می توانید با پنج فیلم کارآگاهی آشنا شوید که برخلاف ماهیت جنایی شان، عاشقانه و احساسی هم هستند.

(متفقین) Allied

نمره منتقدان: 60 از 100

داستان فیلم در جنگ جهانی دوم در جریان است. جایی که آلمان و همه متحدانش یک تهدید بسیار بزرگ برای جهان هستند. بنابراین دولت های متفقین در تلاش هستند تا مانع قدرت بیشتر آن ها شوند. بنابراین مکس واتان از سوی سازمان اطلاعات بریتانیا مامور می شود تا در کنار ماریان بوسه ژوق، چریکِ فرانسوی، به عنوان دو تروریست مخفی حاضر شود. آن ها باید یکی از مقامات حکومتی آلمان را ترور کنند. اما بوسه ژوق و واتان به یکدیگر علاقه می شوند. این رابطه عاشقانه می تواند مسئولیت های پیچیده آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

(سه روز آینده) The Next Three Days

نمره منتقدان: 52 از 100

لارا برنان به شکلی کاملا تصادفی در یک صحنه قتل حاضر می شود. قاتل پس از انجام قتل، فرار می کند. لارا که حسابی ترسیده است در یک حرکت کاملا احساسی برخی از جزییات صحنه قتل را به هم می ریزد. حالا که همه ی شواهد موجود بر علیه اوست، پلیس به راحتی لارا دستگیر می کند. با این حال لارا واقعا بی گناه است. همسرش از این حادثه بی نهایت خشمگین است و تصمیم می گیرد به هر شکلی که شده لارا فراری دهد. او با تهیه پاسپورت جعلی برای خودش، لارا و فرزندشان نقشه ای را آماده می کند تا با فراری دادن همسرش، زندگی جدیدی را در کشور تازه ای آغاز کند.

(تمرکز) Focus

نمره منتقدان: 56 از 100

نیکی اسپرگن یک کلاهبردار باتجربه و شناخته شده است. او یک شب راهی رستورانی بزرگ می شود. در آن جا با سارق و جیب بری مبتدی به نام جس برت آشنا می شود که تلاش هایش برای جیب بری، خیلی هم حرفه ای نیست. آن ها بایکدیگر آشنا می شوند و این آشنایی تقریبا آغاز رابطه ای عاشقانه است که تغییرات بزرگی را تجربه می کند. چندی بعد، نیکی دوباره جس را می بیند و به او پیشنهاد می کند که به عنوان مربی در کنارش باشد. اما اوضاع قرار نیست همیشه هم آرام و رمانتیک باقی بماند.

(رازی درون چشم هایش) The Secret in Their Eyes

نمره منتقدان: 39 از 100

بنیامین پس از سال ها با همکار سابقش دیدار می کند. او در گذشته قاضی بوده و دیدارش با ایرنه که روزگاری بازجوی جنایی بوده، یادآور تجربیات مشترک آن ها است. آن ها بیش از اندازه از دیدن دوباره یکدیگر خرسند هستند. بیست و پنج سال قبل، وقتی ایرنه دستیار قاضی بود و بنیامین به عنوان بازپرسی زیر نظر او کار می کرد، آنها درگیر یک پرونده قتل و تجاوز بی رحمانه بودند. بنیامین به ایرنه می گوید دوست دارد درباره این پرونده وحشتناک کتابی بنویسد. اما در خلال حوادثی که میان آن دو رخ داده، داستانی عاشقانه وجود دارد.

بنیامین از صحنه جنایت دیدن کرده بود و جسد زن مقتول قساوت این جنایت را به خوبی بیان می کرد. دو کارگر بازداشت و محکوم شدند. بنیامین هرگز قانع نشد که آنها گناهکارند. اکنون او به ایرنه می گوید که می خواهد در اوقات فراغت خودش درباره این پرونده بنویسند.

(گردشگر) The Tourist

نمره منتقدان: 20 از 100

الیز زنی است که در پاریس سرگردان است. چراکه گروهی از مردان کارآگاه از لندن به سراغ او آمده اند تا دستگیرش کنند. اما الیز هرگز قرار نیست دستگیر شود. او یک نامه از سوی الکساندر پیرس دریافت می کند. مردی که از سال ها پیش عاشق او بوده و حالا که می داند الیز در مخصمه واقع شده است، از او می خواهد تا به حرف هایش گوش کند. الکساندر در نامه نوشته که الیز باید هر چه زودتر با قطاری از پاریس به مقصد ونیز حرکت کند و وارد ایتالیا شود.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 40

به "5 فیلم کارآگاهی که داستانی عاشقانه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فیلم کارآگاهی که داستانی عاشقانه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید