6 درد در ناحیه قفسه سینه که با حمله قلبی اشتباه می گیریم

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، ایرنا/ اولین نشانه ای که از حمله قلبی به خاطرمان می آید، درد ناحیه قفسه سینه است. عاقلانه ترین کار این است که وقتی خود یا اطرافیان، این درد را احساس می کنیم به اورژانس زنگ بزنیم. باید گفت که این بهترین کار است و انتهای این مطلب که با دیگر دلایل درد قفسه سینه آشنا شدید اگر در این شرایط قرار گرفتید، باز هم به اورژانس باید تلفن کنید. مواردی که در این گزازش آمده است می توانند مانند حمله قلبی در قفسه سینه ایجاد درد نمایند، اگر سابقه این بیماری ها را دارید به احتمال زیاد درد شما به این علت هاست.

6 درد در ناحیه قفسه سینه که با حمله قلبی اشتباه می گیریم

1. سوزش معده

اگر اسید معده شما داخل مری گردد موجب سوزش بافت مری (در مجاورت قلب) می گردد و ممکن است با دردهای شدید در قفسه سینه نیز همراه باشد.

2. زخم معده

اعصاب معده قوی و حساس هستند. اگر در ناحیه ای از معده خود زخم معده داشته باشید، موجب درد قفسه سینه و گاهی حالت تهوع می شوید.

3. مسائل ریوی

مسائل حاد ریوی، منجر به سرفه های خشک و شدید می گردد که در این صورت درد قفسه سینه را در پی دارد.

4. جراحت در ماهیچه های مجاور

ممکن است جراحت یا درد در ماهیچه های مجاور مانند درد در ماهیچه های پشت قفسه سینه، درد در این ناحیه را به وجود آورند.

5. فرورفتگی یا شکستگی دنده

ممکن است در یک حادثه ای دنده ما فرو رفته یا شکسته باشد. جالب است بدانید این نقص در بدن با درد در ناحیه قفسه سینه خود را نشان می دهد.

6. اضطراب شدید

هنگامی که در شرایط اضطراب زا قرار می گیرید مغز به دلیل احساس دهشتناکی که درک می نماید، حساسیت ارگان های بدن را بالا و زمان واکنش نشان دادن به کنش ها را پایین می آورد. در همین زمان پمپاژ خون از قلب به اندام ها بالاتر می رود و ما ممکن است دردی در قفسه سینه حس کنیم که به علت حالت پمپاز غیر عادی قلب است.

منبع: د هلثی

منبع: همگردی
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 272

به "6 درد در ناحیه قفسه سینه که با حمله قلبی اشتباه می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 درد در ناحیه قفسه سینه که با حمله قلبی اشتباه می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید