بایدن: تیم ترامپ در برنامه ریزی های ما برای پاسخ به کروناویروس اخلال ایجاد می نماید

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، رئیس جمهور منتخب آمریکا اظهار کرد، خودداری دولت دونالد ترامپ در فراهم کردن دسترسی به آژانسهای فدرال مهم برای تیم او بر قابلیت آنها در ایجاد طرحی برای پاسخ گفتن به همه گیری کروناویروس به ویژه پیرامون توزیع واکسن تاثیر منفی گذاشته است.

بایدن: تیم ترامپ در برنامه ریزی های ما برای پاسخ به کروناویروس اخلال ایجاد می نماید

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در اظهاراتی در شهر ویلمینگتون ایالت دلاور به موضوع خودداری اداره خدمات عمومی آمریکا در نام بردن از او به عنوان پیروز انتخابات اشاره نمود.

این خودداری سبب ممانعت از دریافت اعتبارات فدرال اختصاص یافته به انتقال قدرت از سوی تیم بایدن شده، همچنین جلوی دیدارهای اعضای تیم او با همتایانشان با هدف جمع آوری اطلاعات مربوطه را گرفته است.

بایدن اظهار کرد، تیم انتقال قدرت او همه اطلاعاتی که ما احتیاج به دریافتشان از تمامی آژانسهای مختلف داریم را در اختیار ندارد و در نتیجه ما قادر به رسیدگی به هر چیز از آزمایشگیری تا دادن دستورالعمل نیستیم.

بایدن یک کارگروه از جانب خود با تمرکز بر تهیه یک برنامه قابل اجرا با هدف مهار همه گیری کروناویروس ایجاد نموده است اما او و دستیارانش گفته اند که عدم دستری به برنامه ریزی های فعلی در دولت فدرال پاسخ گویی را در زمانی که او ماه ژانویه دولت را به دست بگیرد بسیار دشوارتر خواهد نمود.

بایدن همچنین در اظهاراتی خطاب به فرمانداران ایالات این کشور تاکید نمود، به آنها در زمینه دسترسی به منابعی که برای غلبه بر کروناویروس به آنها احتیاج دارند یاری خواهد نمود. او همچنین هشدار داد که کوشش دونالد ترامپ برای بلوکه کردن انتقال قدرت باعث اخلال در جریان اطلاعات درباره برنامه های تسریع دستیابی به واکسن شده است.

او در سخنرانی حین ویدیوکنفرانس با تیم رهبری انجمن ملی فرمانداران شامل پنج جمهوریخواه و چهار دموکرات اعلام کرد: متاسفانه دولت من نتوانسته به هرآنچه که ما احتیاج داریم، دست یابد.

بایدن در یک تئاتر در ویلمینگتون به همراه کامالا هریس معاونش در ریاست جمهوری در این نشست شرکت کرد. همچنین رهبران تیم ضربت مقابله با کروناویروس بایدن شامل وویک مورتی، جراح عمومی سابق، دیوید کسلر، رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا و مارسلا نونز-اسمیت از دانشگاه ییل در این نشست شرکت داشتند.

بایدن خطاب به فرمانداران شرکت کننده در این نشست از جمله چند فرماندار جمهوریخواه شامل لری هوگان از مریلند، آسا هاچینسون از آرکانزاس، کی آیوی از آلاباما، چارلی بیکر از ماساچوست و گری هربرت از یوتا گفت: من میخواهم شما بدانید که من در کاخ سفید شریک شما خواهم بود.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 23

به "بایدن: تیم ترامپ در برنامه ریزی های ما برای پاسخ به کروناویروس اخلال ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: تیم ترامپ در برنامه ریزی های ما برای پاسخ به کروناویروس اخلال ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید