شمار بچه ها مهاجرِ در بازداشت آمریکا از 15 هزار نفر عبور کرد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، علی رغم وعده های انتخاباتی بایدن، یک رسانه آمریکایی گزارش داد در حال حاضر دولت آمریکا بیش از 15 هزار کودک بدون همراهی یک سرپرست را در مراکز نگهداری مرزی در بازداشت خود دارد.

شمار بچه ها مهاجرِ در بازداشت آمریکا از 15 هزار نفر عبور کرد

به گزارش خبرنگاران از فارس، شبکه آمریکایی سی بی اس نیوز روز شنبه گزارش داد تعداد بچه ها مهاجر که در بازداشت آمریکا به سر می برند، از 15 هزار نفر فراتر رفته است.

آنالیز سوابق از سوی این رسانه نشان داد دولت آمریکا 15 هزار و 500 خردسال مهاجر بدون همراه (سرپرست) را در بازداشت خود دارد که بیش از پنج هزار نفر از آن ها در حال حاضر در مراکز نگهداری با سازه های چادری که از سوی گمرگ و حفاظت مرزی (CBP) آمریکا اداره می شوند و سایر مراکز در مرز آمریکا و مکزیک نگهداری می شوند.

به گزارش وبگاه خبری هیل، مارک وبر سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در گفت وگو با این شبکه تایید کرد که این وزارتخانه حدود 10 هزار و 500 خردسال بدون سرپرست را در مراکز اضطراری و پناه گاه های دارای مجوز از سوی ایالت ها اسکان داده است.

بنبار اعلام این رسانه خبری، خردسالان مهاجر بدون سرپرست 136 ساعت را به طور میانگین در بازداشت گمرک و حفاظت مرزی به سر می برند که از محدودیت زمانی قانونی 72 ساعته بیشتر است.

سی بی اس گزارش داد مقامات مرزی روزانه با بیش از 500 خردسال بدون سرپرست در 21 روز گذشته روبرو شده اند و انتظار می رود تعداد خردسالانی که در ماه فوریه بازداشت شدند از نه هزار و 400 نفر فراتر رود.

این گزارش در حالی منتشر شده که دولت بایدن به دلیل عملکردش در قبال خیل بزرگ مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک با انتقاد روبروست. جمهوری خواهان افزایش مهاجران را تغییر سیاست های مهاجرتی سخت گیرانه دولت ترامپ از سوی بایدن عنوان می نمایند.

در همین حال، مدافعان پناهندگان و روزنامه نگاران خواهان شفافیت بیشتر درباره مراکز نگهداری از بچه ها مهاجر هستند. تا به امروز از داخل این ساختمان ها که هزاران کودک در آن ها نگهداری می شوند، تصویری در دولت بایدن بیرون نیامده است.

یک مقام دولت آمریکا روز پنجشنبه گفت که 14 هزار خردسال در بازداشت فدرال هستند که بیش از نه هزار و 500 نفر آن ها تحت مراقبت وزارت بهداشت و خدمات انسانی و چهار هزار و 500 نفر را اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا نگهداری می نماید.

پیشتر لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکایی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز گفت سیاست مهاجرتی جو بایدن تاثیرات منفی بر آمریکا خواهد داشت که از جمله آن ها بحران امنیت ملی است.

وی مدعی شد کاهش کنترل مرزی ممکن است در نهایت مورد سوءاستفاده نه تنها مهاجران بلکه تروریست هایی که به دنبال آسیب زدن به این کشور هستند، قرار بگیرد.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ، سیاست های سختگیرانه برای پناهجویان بسیار شدت داشت و اخبار زیادی از بازداشت بچه ها مهاجر و قرار دادن آنها در شرایط نامناسب منتشر می شد. رئیس جمهور سابق آمریکا مخالف سرسخت ورود مهاجران به کشورش طی چهار سال گذشته بود. وی ایده ساخت دیوار مرزی در جنوب ایالات متحده را در سال 2017 اجرایی کرد تا مانع از ورود مهاجران مکزیکی و دیگر کشور های آمریکای لاتین گردد.

علی رغم آنکه رئیس جمهور جدید آمریکا به محض ورود به کاخ سفید، کار خود را با لغو سیاست های مهاجرتی ترامپ شروع کرد، اما هنوز اقدام ملموسی در این زمینه صورت نگرفته است.

خبرگزاری رویترز اخیراً گزارش داد نیروهای مرزبانی آمریکا در ماه فوریه نزدیک به یکصد هزار مهاجر را در مرز مکزیک و آمریکا بازداشت کردند. رویترز اضافه کرد این رقم بالاترین رقم بازداشت مهاجران در ماه فوریه از سال 2006 به این سو به شمار می رود.

این رسانه انگلیسی نوشته این ارقام که قبلاً گزارش نشده اند نشان دهنده موج گسترده ورود مهاجران به مرز جنوب غربی آمریکا در شرایطی است که انتظار می رود بایدن بعضی از سیاست های سخت گیرانه ترامپ علیه مهاجران را کنار بگذارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 228

به "شمار بچه ها مهاجرِ در بازداشت آمریکا از 15 هزار نفر عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار بچه ها مهاجرِ در بازداشت آمریکا از 15 هزار نفر عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید