رایزنی ناتو با قطر جهت ایجاد پایگاه آموزشی برای نظامیان افغان

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مسئولان امنیتی تحت رهبری ناتو با قطر برای تامین پایگاهی که بتوان از آن برای آموزش نیروهای امنیتی ویژه افغانستان استفاده کرد، تماس برقرار نموده اند.

رایزنی ناتو با قطر جهت ایجاد پایگاه آموزشی برای نظامیان افغان

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

سه مسؤول برجسته غربی گفته اند که مسئولان امنیتی تحت امر ناتو با مقامات قطر برای ایجاد چنین پایگاهی که بتوان از آن برای آموزش نیروهای ویژه افغانستان در چارچوب تعهد استراتژیک بعد از خروج نیروهای خارجی از افغانستان استفاده کرد، در حال رایزنی هستند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو قبلاً تاکید نموده که خروج ناتو از افغانستان طبق برنامه است و خروج نیروهای ما به شیوه برنامه ریزی شده و هماهنگ پیش می رود.

ناتو حدود دو دهه در افغانستان حضور داشته و اکنون معتقد است دولت و نیروهای مسلحی که آموزش داده، به تنهایی می توانند وظایف خود را انجام بدهند.

ناتو مسئولیت کوشش های امنیتی در افغانستان را در سال 2003 دو سال بعد از حمله آمریکا به این کشور شروع کرد. موضوع تامین امنیت افغانستان بهانه ای شده تا آمریکا موضوع بازگشت نظامین خود به این کشور را مطرح کند.

در چنین شرایطی در حالی که طالبان بر لزوم خروج همه نظامیان خارجی از افغانستان تاکید دارد، معاون پنتاگون در کنگره از آمادگی نیروهای آمریکایی برای بازگشت به افغانستان در پی پیشروی نیروهای طالبان و احتمال سازماندهی دوباره القاعده اطلاع داد.

رونالد مولتری گفته است که امکان دارد القاعده بار دیگر ظاهر شده و به آمریکا حمله کند و به همین علت سازمان های اطلاعاتی این کشور فعالیت گروه های تروریستی و القاعده را زیر نظر دارند.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو هم بتازگی گفته است که فرودگاه کابل و زیرساخت های حیاتی دیگر در افغانستان، برای جامعه جهانی مهم است.

وی در یک نشست خبری در بروکسل تأکید نموده است که این زیر ساخت ها برای ادامه حضور دیپلماتیک تمامی کشورها در افغانستان و هم برای انتقال یاری های توسعه ای اهمیت دارد.

دبیرکل ناتو اعلام کرد که ما با اعضای ناتو درباره حفاظت از زیرساخت های مهم مانند فرودگاه کابل کار می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 400

به "رایزنی ناتو با قطر جهت ایجاد پایگاه آموزشی برای نظامیان افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی ناتو با قطر جهت ایجاد پایگاه آموزشی برای نظامیان افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید