ظرفیت 22 میلیون تنی ذخیره سازی کالاهای اساسی در کشور

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران از ظرفیت ذخیره سازی 22 میلیون تنی کالا های اساسی خبر داد.

ظرفیت 22 میلیون تنی ذخیره سازی کالاهای اساسی در کشور

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران ، احمد عبدلی میزان ظرفیت ذخیره سازی گندم کشور را بیش از 21 میلیون تن اعلام کرد و اضافه کرد: تعداد کل سیلو های گندم بتنی و فلزی در دو بخش دولتی و خصوصی 479 واحد است که این تأسیسات و مراکز نگهداری استاندارد و دائم، توان ذخیره سازی 14 میلیون و 750 هزار تن گندم را دارد.

عبدلی گفت: تعداد کل انبار های ذخیره سازی گندم که به صورت مکانیزه و ساده تأسیس شده و قابل بهره برداری است به 282 انبار به ظرفیت 5.5 میلیون تن می رسد.

وی همچنین از ظرفیت ذخیره سازی بیش از یک میلیون تن سایر کالای اساسی از جمله برنج و شکر خبر داد و گفت: میزان ظرفیت سردخانه های در اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز 62 هزار تن است.

مدیر کل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی میزان ظرفیت مخازن روغن ملکی و استیجاری این شرکت را 261 هزار تن اعلام کرد.

عبدالی گفت: با احتساب ظرفیت ذخیره سازی سیلو ها و انبار های گندم و انبار های ذخیره سازی کالا های اساسی و مخازن روغن، هم اکنون 22 میلیون و 751 هزار تن ظرفیت برای نگهداری کالا های اساسی داریم که این میزان ظرفیت در حد بسیار مطلوبی واقع شده است و پتانسیل خوبی برای بازرگانی کالا های اساسی به ویژه گندم برای ایجاد ارزش اضافه کرده فراهم کرده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 715

به "ظرفیت 22 میلیون تنی ذخیره سازی کالاهای اساسی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت 22 میلیون تنی ذخیره سازی کالاهای اساسی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید