حمله به سفارت توسط گروه های تحت حمایت ایران انجام گرفت!

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، حزب الله عراق در واکنش به حمله راکتی سه شنبه شب به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد بیان کرد که این حمله در راستای سرپوش گذاشتن بر شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفت.

حمله به سفارت توسط گروه های تحت حمایت ایران انجام گرفت!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سفارت آمریکا در عراق در صفحه توئیتر خود مدعی شد که حمله راکتی سه شنبه شب به این سفارت در منطقه سبز بغداد توسط گروه های تحت حمایت ایران انجام گرفت.

در ادامه توئیت سفارتخانه آمریکا آمده است: ما این حمله راکتی را که به کشته شدن یک کودک عراقی و زخمی شدن دو عراقی دیگر منجر شد، محکوم می کنیم.

در این توئیت از دولت عراق خواسته شد تا عاملان حمبه راکتی به سفارت آمریکا در بغداد را دستگیر و مجازات کند.

حزب الله عراق در واکنش به حمله راکتی سه شنبه شب به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد بیان کرد که این حمله در راستای سرپوش گذاشتن بر شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفت.

صباح العکیلی کارشناس امور امنیتی عراقی نیز طرف های اجیرشده از سوی سفارت آمریکا را عامل حمله به منطقه الخضراء بیان کرد و هدف آن ها را کاستن از باخت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در انتخابات 2020 آمریکا دانست.

منابع رسانه ای عراق گزارش دادند که سه شنبه شب 7 فروند راکت به بخش نظامی سفارت آمریکا اصابت کرد و سامانه دفاع موشکی آمریکا مستقر در اطراف سفارت موسوم به سی رم نتوانسته است این راکت ها را رهگیری کند و هدف قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 17

به "حمله به سفارت توسط گروه های تحت حمایت ایران انجام گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به سفارت توسط گروه های تحت حمایت ایران انجام گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید