دهیاران باید عامل وحدت در روستاها باشند، چاره ای جز تغییر الگوی کشت در بناب نداریم

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی فرماندار بناب، اقدامات خوب انجام گرفته در روستاهای این شهرستان را حاصل مشارکت خوب مردم روستاها و تلاش دهیاران و شوراها دانست و اظهار کرد: بسیاری از دهیاران در روستاها باید به عنوان الگوهای موفقیت و عامل وحدت مطرح شوند.

دهیاران باید عامل وحدت در روستاها باشند، چاره ای جز تغییر الگوی کشت در بناب نداریم

شهریار فتحی در جلسه بررسی مسائل و مسائل روستاهای بناب، گفت: در ارزیابی عملکرد دهیاران که به احتمال امکان استخدام آن ها نیز وجود دارد، توجه خود را معطوف به مقدار تلاش و صداقت و وحدت ایجاد شده از طریق دهیاری بین مردم خواهیم کرد که در این راستا خود را متعهد به حمایت از دهیاران پیروز می دانیم.

به گزارش خبرنگاران، وی با اشاره به عدم آشنایی خوب دهیاران با قوانین دهیاران، بر ضرورت آموزش دهیاران با قوانین و مقرارات و تسلط آن ها بر بخش نامه ها و آئین نامه ها تاکید کرد.

وی اضافه نمود: از بخشداری می خواهیم تا کلاس ها و کارگاه های آموزشی را به صورت مرتب برای دهیاران برگزار کند.

فتحی ضمن انتقاد از وجود برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح روستاهای شهرستان، اضافه نمود: جلوی هرگونه تخلف در هر سطحی گرفته شود و در این زمینه ملاک فقط قانون باشد.

وی دهیاری را یک شغل تمام وقت دانست و خطاب به آن ها، گفت: شما دهیار دولتی هستید که رئیس جمهور آن شبانه روز برای حل مسائل مردم تلاش می کند و شما هم باید در راستای حل مسائل مردم جهادی عمل کنید.

وی هم چنین خواست تا هرچه سریع تر تمامی دهیاری های شهرستان به شبکه دولت وصل شوند و مکاتبات تنها از طریق شبکه دولت انجام گیرد.

فرماندار بناب با اشاره به بحران آب و کاهش مقدار نزولات آسمانی، گفت: هیچ چاره ای جز تغییر در الگوی کشت و کشت محصولات کم آب بر که دارای ارزش ریالی بالایی است، نداریم.

وی با اشاره به تولید بیشتر پیاز در بناب و مسائل کشاورزان کاشت این محصول، گفت: کشت پیاز در شهرستان بناب اصلا مقرون به صرفه نیست و این در حالی است که کشاورزان منطقه در حال حاضر به دلیل نبود بازار خوب خرید پیاز متضرر شده اند.

وی در این راستا از جهاد کشاورزی خواست تا کلاس ها و کارگاه های آموزشی و توجیهی برای کشاورزان بمنظور کشت محصولات متناسب با شرایط آب و هوای منطقه برگزار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 586

به "دهیاران باید عامل وحدت در روستاها باشند، چاره ای جز تغییر الگوی کشت در بناب نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهیاران باید عامل وحدت در روستاها باشند، چاره ای جز تغییر الگوی کشت در بناب نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید