مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند که زمان آن به زودی اعلام خواهد شد.

مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمود محمودزاده درباره برنامه دولت برای مشارکت جوانان مجرد در طرح نهضت ملی مسکن، اضافه نمود: مصوبه شورای عالی مسکن برای ورود مجرد ها به طرح نهضت ملی مسکن ماه ها در وزارت راه و شهرسازی مورد ارزیابی و انتها مورد موافقت نهاده شد.

وی شرح داد: به علت حساسیت حقوقی که روی موضوع چگونگی مشارکت مجرد ها وجود داشت، این طرح مورد کار کارشناسی حقوقی نهاده شد و با آنالیز همه ابعاد حقوقی، اکنون در مرحله تایید نهایی وزیر راه و شهرسازی و اجرا قرار گرفته است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس این مصوبه همه آقایان مجرد که 25 سال را تمام نموده اند می توانند برای خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند، اما در زمان تحویل واحد مسکونی خود باید متاهل باشند.

به گفته محمودزاده، ثبت نام مجرد ها نیز در هر استانی که تامین زمین انجام گرفته باشد، آغاز خواهد شد.

وی گفت: اکنون ثبت نام نهضت ملی مسکن در جریان است و تا 15 دی ماه ادامه دارد، این زمان تمدید نخواهد شد و سپس با اعلام زمان نو ثبت نام مجرد ها در طرح نهضت ملی مسکن آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است قصد دولت سیزدهم بر این است که با ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال، کسری مسکن در کشور را جبران کند. اکنون ثبت نام به وسیله سامانه ثمن به آدرس saman.mrud.ir انجام می گردد و متقاضیان از 27 مهرماه ثبت نام در سامانه ثمن را آغاز نموده و تا 15 دی فرصت دارند برای ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند.

تشکیل بانک زمین، راه اندازی صندوق توسعه مسکن، افزایش رقم تسهیلات و امکان ثبت نام بدون محدودیت هم زمان با آغاز آغاز ساخت 160 هزار واحد مسکونی، بخشی از کوشش 100 روزه دولت سیزدهم برای تبدیل کشور به کارگاه عمرانی مسکن است که انجام آن ها توانست در توقف رشد قیمت ها در فصل پاییز تاثیر بگذارد.

با هدف ازدواج مجرد ها و حل مشکل پیری جمعیت، اکنون پنج گروه از افراد، فارغ از اینکه متاهل یا سرپرست خانوار باشند می توانند در نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند.

در گذشته فقط زنان 35 سال و نخبگان علمی و معلولان جسمی حرکتی امکان ثبت نام در طرح مسکن را داشتند، اما در مصوبه اخیر مردان مجرد 45 سال و بیماران خاص هم می توانند برای داشتن مسکن در سامانه ثمن ثبت نام نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیشتر به ایرنا گفته بود: رشد جمعیت کاهش زیادی یافته و ما اکنون در طرح های مسکن در پی ایجاد مکانیسمی برای تشکیل خانواده و حل مشکل پیری جمعیت هستیم. بر این اساس اکنون پنج گروه از افراد فارغ از اینکه متاهل یا سرپرست خانوار باشند می توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 712

به "مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان مجرد بالای 25 سال هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید