تکرار دستورالعمل&zwnjها و هشدارها برای فرهنگ&zwnjسازی است

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، امیر سرتیپ دوم پزشک موذنی گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته بیماری های مسری و حاد تنفسی در چند سال آینده بشر را درگیر خواهد نمود و تکرار دستورالعمل ها و هشدار ها برای فرهنگ سازی است.

تکرار دستورالعمل&zwnjها و هشدارها برای فرهنگ&zwnjسازی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، برنامه صبح و تبادل نظر رادیو گفت وگو با موضوع کرونا با امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی ریاست اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت تلفنی تبادل نظر کرد.

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی با اشاره به کاهش آمار مبتلایان به کرونا گفت: با همکاری بسیار خوب هموطنان در رعایت پروتکل ها و تعطیلی شهرهای قرمز و کاهش تردد در شب ها، آمار رو به کاهش است. البته ما نباید فکر کنیم این کار تنها راه مبارزه با کرونا است.

*تداوم محدودیت ها در هفته های آینده در شهرهای قرمز

وی ضمن تاکید بر تداوم این فرایند در هفته های آینده در شهرهای قرمز اظهار کرد: هر شهری که نارنجی بگردد با توجه به اینکه مردم باید کار خود را انجام دهند، بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا از شدت این دستورات کم خواهد شد.

وی با بیان اینکه تکرار دستورالعمل ها و هشدارها برای فرهنگ سازی است، توضیح داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته در علم همه گیر شناسی، بیماری های مسری و حاد تنفسی در چند سال آینده بشر را درگیر خواهد نمود و اگر ما این تکرارها را در رده ها و مسئولین مختلف انجام می دهیم برای این است تا فرهنگی ایجاد گردد تا بتوانیم با بیماری قرن مقابله کنیم و تنها راهش پیشگیری است.

رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا متذکر شد: اطلاعاتی که راجع به فراوری واکسن و فراوری دارو می گردد مسایلی است که هنوز به مرحله اجرا نرسیده و ما مجبوریم فقط به فکر پیشگیری و پیش بینی باشیم و با رعایت کردن همین دستورالعمل های تکراری بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم کما اینکه نتیجه اش را در این دو هفته دیدیم که با رعایت کردن این مسایل می توانیم فوت هموطنان را کاهش دهیم و از شدت بیماری بکاهیم و تخت های بیمارستانی مان را خالی نگه داریم.

وی تاکید نمود : همه اینها نتیجه این تکرارها است و باید بیماری را جدی بگیریم و بدانیم اگر این اقدامات را انجام ندهیم بیماری از کنترل ما خارج خواهد شد. ما هرچه بیشتر سخت گیری کنیم و پروتکل های را با نظارت بیشتری انجام دهیم، قطعا نتیجه بهتری می گیریم.

*احتیاجمند ساماندهی تردد خودروها هستیم

امیر موذنی در رابطه با تردد بعضی از خودروها با وجود محدودیت زمانی اعلام شده، گفت: مشاغل بسیار متعددی هستند که احتیاج به تردد دارند و ضروری است که ساماندهی خوبی انجام گردد تا افرادی که احتیاج به تردد دارند با مجوز تردد نمایند.

*فروکش بیماری کرونا در اسفند ماه به شرط استمرار محودیت ها تا دو هفته آینده

وی در انتها در رابطه با کاهش بیشتر مبتلایان به کرونا در کشور اظهار کرد: امیدوارم اگر صبوری به خرج دهیم و یک الی دو هفته دیگر فرایند منع ترددها و سخت گیری هایی که در این دو هفته انجام شد صورت بگیرد، بسیار تاثیرگذار است. پیش بینی ها این است که اگر این فرایند را ادامه دهیم در اسفند ماه این بیماری فروکش خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 65

به "تکرار دستورالعمل&zwnjها و هشدارها برای فرهنگ&zwnjسازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار دستورالعمل&zwnjها و هشدارها برای فرهنگ&zwnjسازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید