وزیر دفاع انگلیس خواستار حمایت آمریکا از برجام شد

به گزارش سرمایه گذاری ایکیوسی، وزیر دفاع انگلیس بدون اشاره به سستی های برجامی اروپا، از ایران خواست به تعهدات برجامی خود عمل کند حال آنکه آمریکا را هم به بازگشت به برجام ترغیب کرد.

وزیر دفاع انگلیس خواستار حمایت آمریکا از برجام شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بن والاس وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با اسکای نیوز، از آمریکا خواست تا از برنامه اقدام جامع مشترک (برجام) حمایت کند.

وی همچنین بدون اشاره به سستی اروپایی ها در عمل به وعده های برجامی خود، مدعی شد که انتظار می رود ایران نیز به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای پایبند باشد.

بن والاس در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: برجام ماحصل تلاش چندین کشور در واداشتن ایران به پیروی از شرایط درج شده در توافق به ازای رفع تحریم ها است. این بهترین راه حصول صلح و ثبات است و ما به حمایت از آن ادامه می دهیم.

این در حالی است که جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز گذشته گفت: برجام تنها یک توافق هسته ای نیست؛ بلکه یک توافق اقتصادی نیز به شمار می آید. بنابراین، ایران نیز توقع دارد در ازای توقف برنامه هسته ای خود چیزی دریافت کند.

اگرچه خروج یک جانبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از برجام و کارزار فشار حداکثری یکی از مهمترین دلایل محرومیت ایران از دستاورد های اقتصادی این توافق بود، اروپایی ها هم در عمل، قدم محکمی برای عمل به تعهدات برجامی خود برنداشتند که این تا حد زیادی ناشی از ضعف و عدم استقلال سیاسی آن ها از واشنگتن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: s-iqc.ir شناسه مطلب: 3

به "وزیر دفاع انگلیس خواستار حمایت آمریکا از برجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع انگلیس خواستار حمایت آمریکا از برجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید